Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update to jednak April Update (Kwietniowa aktualizacja)

Windows 10 Spring Creators Update, czyli Redstone 4, finalnie najpewniej zadebiutuje pod nazwą April Update. Zdaje się, że Microsoft chce powrócić do korzeni, gdzie niegdyś nazwał dużą aktualizację dla „dziesiątki” nazwą miesiąca. Mowa o Threshold 2 z 2015 roku. Kwietniowa aktualizacja jest już naprawdę blisko.

Windows 10 Spring Creators Update to już piąta, tak duża aktualizacja dla „dziesiątki”, na której premierę zapewne czeka wielu z was, prawda? Uaktualnienie jest już coraz bliżej, bo obecnie finalny build RTM znajduje się już w szybkim wolnym aktualizacji programu Insider oraz kanale Release Preview. Mowa o kompilacji z gałęzi Redstone 4, która ma numer 17134.

Jak dobrze wiemy, Microsoft miał problemy z finalizacją Windows 10 Spring Creators Update. Poprzedni build RTM (z numerem 17133) zawierał poważny błąd. Potem dowiedzieliśmy się, że ten powoduje niebieskie ekrany śmierci na wybranych komputerach. To spowodowało wykluczenie tego buildu z finalnej wersji RTM dla wiosennej aktualizacji. Tymczasem być może w końcu poznajemy finalną nazwę dla uaktualnienia Redstone 4. Prawdopodobnie jest to Windows 10 April Update.

Windows 10 April Update może być właściwą nazwą dla Spring Creators Update

Microsoft w przypadku Redstone 4 trochę nas zwodzi. Jak dobrze wiemy, nazwa Windows 10 Spring Creators Update została dostrzeżona już dawno. Potem jednak pojawiła się inna. To April 2018 Update. Najpewniej jednak rok z niej zniknie i będzie to po prostu kwietniowa aktualizacja.

April Update pojawia się finalnym buildzie RTM Redstone 4 z numerem 17134. Przeglądarka Microsoft Edge dostała aktualizację (wysyłaną po stronie serwerów giganta z Redmond) i tam pojawia się właśnie taka nazwa. Możecie to zobaczyć na poniższym zrzucie ekranowym. Widzimy, że proponowane jest zapoznanie się z nowymi funkcjami i wśród nich pojawia się długo wyczekiwany Timeline.

Windows 10 April Update kwietniowa aktualizacja Redstone 4

Microsoft na razie jeszcze oficjalnie nie potwierdza, że Windows 10 Spring Creators Update to rzeczywiście April Update. Wiele jednak na to wskazuje. Część z was zapewne pamięta, że pierwsza duża aktualizacja dla dziesiątki, czyli Threshold 2 z 2015 roku, finalnie została nazwana w podobny sposób, prawda? Wtedy była to „listopadowa aktualizacja”. Tym razem będzie kwietniowa.

Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać. Windows 10 April Update jest już bardzo blisko. Co prawda, w kompilacji z numerem 17134 też znaleziono pewien błąd, ale nie tak poważny. To nie powinno przełożyć się na kolejne opóźnienia w premierze kwietniowej aktualizacji.

źródło: WindowsLatest

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij