Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update na ostatniej prostej przed premierą dla wszystkich

Windows 10 Spring Creators Update może być bardzo blisko premiery dla wszystkich użytkowników. Microsoft skierował build 17134 do dwóch ostatnich pierścieni aktualizacji programu Insider. To już ostatni etap przed publicznym wydaniem uaktualnienia. Jeśli Microsoft nie znajdzie poważnych błędów, to system powinien wkrótce zostać zwolniony w Windows Update.

Windows 10 Spring Creators Update zbliża się wielkimi krokami, choć nie obyło się bez licznych problemów, ale o tym za chwilę. Microsoft wcześniej w tym tygodniu udostępnił build z numerem 17134 dla Insiderów w szybkim pierścieniu aktualizacji. Teraz nadszedł czas na finalizowanie testów i Redstone 4 w aktualnej wersji skierowano do wolnego pierścienia oraz kanału Release Preview.

Windows 10 Spring Creators Update, który może zostać udostępniony pod nazwą April 2018 Update, jest już w zasadzie na ostatniej prostej przed publiczną premierą dla wszystkich użytkowników „dziesiątki”. Warto jednak zauważyć, że kompilacja z numerem 17134 nie jest pozbawiona błędów. W systemie znaleziono bug, który objawia się nieoczekiwanym zamykaniem sekcji Ustawienia. Nie jest to jednak nic zbyt poważnego, co przeszkodziłoby w wydaniu systemu.

Microsoft na razie nie ujawnił, kiedy planuje udostępnić finalne wydanie Windows 10 Spring Creators Update. Pewnie nastąpi to w przyszłym tygodniu. Jeśli w wolnym pierścieniu aktualizacji i Release Preview nie zostaną zidentyfikowane poważniejsze problemy, to uaktualnienie powinno być gotowe. Możliwe, że gigant z Redmond będzie chciał się „wyrobić” jeszcze przed końcem tego miesiąca, co może być jednak trudne.

Windows 10 Spring Creators Update był finalizowany w bólach

Microsoft napotkał sporo problemów przy okazji finalizowania Redstone 4, czyli Windows 10 Spring Creators Update. Jak dobrze wiemy, finalny build RTM, którym była kompilacja z numerem 17133, wybrano już w marcu. Potem zaczęto testować system z członkami programu Insider. Niestety, gdy oprogramowanie zwolniono w kanale Release Preview, to napotkano duże problemy.

Windows 10 Spring Creators Update w wersji z numerem 17133 miał poważny błąd. Ten powodował wyświetlanie niebieskich ekranów śmierci. Dlatego Microsoft wykluczył ten build jako finalną wersję wiosennej aktualizacji. Następnie skompilowano system z numerkiem 17134 i spodziewamy się, że to właśnie ten będzie tym, który wkrótce trafi w ręce użytkowników „dziesiątki”.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na smartfony z Androidem z marca

źródło: WindowsCentral

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij