Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Spring Creators Update w aktualnej wersji też jest problematyczny

Windows 10 Spring Creators Update ciągle nie jest gotowy. Tymczasem Microsoft testuje nowy build dla wiosennej aktualizacji, który oznaczono bumerem 17134. Co jednak ciekawe, ten również potrafi być psotliwy. U wybranych Insiderów Windows 10 April 2018 Update potrafi nieoczekiwanie zamykać panel z ustawieniami.

Windows 10 Spring Creators Update, czyli aktualizacja Redstone 4, nadal nie jest dostępny dla wszystkich użytkowników „dziesiątki”. Jak dobrze pamiętamy, gigant z Redmond już w marcu wybrał finalny build uaktualnienia. Postawiono na kompilację z numerem 17133. W tej jednak doszukano się poważnego błędu i ten spowodował, że zrezygnowano z tego buildu.

Finalnym wydaniem Windows 10 Spring Creators Update miał więc zostać build z numerem 17134, który od kilku dni dostępny jest w szybkim pierścieniu aktualizacji programu Insider. Okazuje się jednak, że nowa kompilacja też powoduje problemy, o czym raportują użytkownicy serwisu Reddit. Czym one się objawiają?

Windows 10 Spring Creators Update w postaci buildu z numerem 17134 potrafi nieoczekiwanie zamknąć sekcję Ustawienia. Dzieje się to w momencie próby włączenia funkcji Set defaults by app. Wtedy dochodzi do zamknięcia. Problem nie występuje jednak u wszystkich, ale możecie to zobaczyć poniżej.

Windows 10 Spring Creators Update z pewnością jest już blisko

Windows 10 Spring Creators Update zbliża się wielkimi krokami. To jest pewne i wiemy, że możliwą nazwą dla tego uaktualnienia będzie jednak April 2018 Update. Microsoft na razie tego nie potwierdza, ale tak może być. Rodzi się jednak pytanie: czy wspomniane problemy spowodują opóźnienia w wydaniu Redstone 4? Jest to możliwe.

Microsoft zapewne już próbuje rozwiązać opisane tu problemy, ale nie spodziewajmy się, że dojdzie do większych opóźnień właśnie z tego powodu. Jak dobrze wiemy, problem zidentyfikowany w kompilacji z numerem 17133 był znacznie poważniejszy. Tam na wybranych komputerach Windows 10 Spring Creators Update powodował niebieskie ekrany śmierci. Tutaj mamy do czynienia tylko z zamykającymi się ustawienia i to tylko w przypadku wybrania jednej z opcji. To nie powinno blokować drogi dla nowej aktualizacji do premiery dla wszystkich.

Windows 10 Spring Creators Update w aktualnej wersji musi zostać jeszcze przepuszczony przez wszystkie pierścienie program Insider. Zapewne niedługo trafi do wolnego pierścienia aktualizacji, a potem do Release Preview. Pozostaje wierzyć, że nie pojawią się większe problemy, które spowodują, że build 17134 też zostanie wykluczony.

źródło: Reddit

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij