Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 Redstone 4 wniesie funkcję Timeline, ale na Sets nie ma co liczyć

Microsoft obecnie pracuje nad aktualizacją Redstone 4 dla Windows 10. Ta zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników wiosną przyszłego roku. Wiele wskazuje na to, że funkcja Timeline zaprezentowana na konferencji BUILD pojawi się w tym uaktualnieniu. Niestety, prawdopodobnie nie ma co liczyć na dostępność Sets. To rozwiązanie pojawi się pewnie dopiero w Redstone 5.

Microsoft obecnie pracuje nad aktualizacją Redstone 4 dla Windows 10. Ta zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników wiosną przyszłego roku. Wiele wskazuje na to, że funkcja Timeline zaprezentowana na konferencji BUILD pojawi się w tym uaktualnieniu. Niestety, prawdopodobnie nie ma co liczyć na dostępność Sets. To rozwiązanie pojawi się pewnie dopiero w Redstone 5.

Windows 10 Fall Creators Update

Windows 10 w październiku otrzymał kolejną, już czwartą dużą aktualizację w postaci Fall Creators Update. Prawda jest jednak taka, że w niej nie pojawiły się wszystkie z nowości zapowiedzianych w trakcie majowej konferencji BUILD. Jedną z nich jest funkcja Timeline. Jason Howard ujawnił dodatkowe informacje dla Insiderów i okazuje się, że tej opcji możemy wkrótce się spodziewać. W zasadzie jest niemal pewnym, że zostanie ona wprowadzona wraz z kolejną dużą aktualizacją dla „dziesiątki”, czyli Redstone 4.

Redstone 4 ma wprowadzić Timeline do Windows 10. To rozwiązanie, które zaprezentowano w maju. W ten sposób użytkownicy będą mogli przełączać się pomiędzy różnymi urządzeniami. Dotyczy to także smartfonów z iOS i Androidem. W ten sposób na dedykowanej osi czasu będzie można zobaczyć uruchomione aplikacje na różnych sprzętach. Ma to pozwolić na szybkie kontynuowanie pracy na kolejnym urządzeniu. Poniekąd jest to zbliżone rozwiązanie do tego, które znają właściciele sprzętów Apple’a. Gigant z Cupertino już jakiś czas temu wprowadził funkcję o nazwie Continuity do iOS oraz macOS.

Windows 10 Redstone 4 Timeline

Microsoft potrzebował więcej czasu na dopracowanie Timeline. Dlatego funkcja nie pojawiła się w Windows 10 Fall Creators Update. Jej premiera w uaktualnieniu Redstone 4 powinna jednak obyć się bez problemów. Podobnie jak funkcji Near Share, która też jest już testowana. Najpierw rozwiązanie będą mogli przetestować Insiderzy.

Timeline trafi do Redstone 4 dla Windows 10, ale Sets nie

Windows 10 otrzyma Timeline już wiosną, bo wtedy spodziewamy się premiery aktualizacji Redstone 4 dla wszystkich użytkowników. Microsoft zapowiedział jednak niedawno jeszcze jedną nowość. To Sets, na które to jednak, niestety, poczekamy trochę dłużej.

Jason Howard powiedział, że Sets najpewniej pojawi się później. Jeśli tak, to zapewne najwcześniej w aktualizacji Redstone 5, której to premiera powinna odbyć się jesienią 2018 roku. To funkcja, która pozwoli uruchamiać aplikacje na kartach. Tak, w podobny sposób, jak strony internetowe w przeglądarkach internetowych. Początkowo będzie to dostępne dla uniwersalnych aplikacji ze Sklepu Windows, ale z czasem powinno pojawić się także w tradycyjnych programach Win32. Kiedy dokładnie? Tego na razie nie wiadomo i na więcej szczegółów trzeba czekać. Poniżej możecie zobaczyć wideo, gdzie to omówiono.

źródło: Onmsft

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij