Udostępnij
Tweetnij

Gmail z dark mode – Google rozpoczyna szersze udostępnianie funkcji

Gmail również dostaje dark mode, co Google zapowiedziało już we wrześniu. Niestety, tryb ciemny nie pojawił się na razie u zbyt wielu użytkowników. Wygląda na to, że teraz jest udostępniany szerzej. Najpewniej rozpoczęto globalny rollout z dark mode dla aplikacji Gmail. Ciemny motyw wkrótce powinien być u wszystkich.

Gmail z dark mode został oficjalnie zapowiedziany we wrześniu, a nieco wcześniej pojawił się u wybranych osób. Wtedy Google przekazało, że planuje wdrożyć tryb ciemny u wszystkich w maksymalnie 15 dni. Niestety, terminarz nie został dotrzymany. Wygląda jednak na to, że funkcja jest już szerzej udostępniana. Nowy motyw pojawia się u coraz większej liczby użytkowników.

Właściciele telefonów z Androidem raportują, że Gmail dostaje u nich dark mode i na poświadczenie swoich słów dzielą się zrzutami ekranowymi, z których wybrane widzicie poniżej. Prawdopodobnie wymagana jest aplikacja w wersji z numerkiem 2019.09.15.270135155 lub nowsza. Jednak i to nie gwarantuje, że tryb ciemny się pojawi. Tutaj dochodzi jeszcze jeden kluczowy czynnik, jakim jest aktywacja funkcji po stronie serwerów Google. Oczywiście, istnieją sposoby na wymuszenia czarnego motywu, ale to wiąże się z dostępem do konta roota, co w większości przypadków wyklucza taką możliwość.

gmail dark mode tryb ciemny motyw jak włączyć w Google Android

Gmail z dark mode Google zapewne wkrótce udostępni u wszystkich

Jeśli jeszcze nie widzicie trybu ciemnego w aplikacji Gmail, to cierpliwości. Zapewne wkrótce taka funkcja pojawi się także u was. Pamiętajmy, że Google miało problemy z wdrożeniem dark mode także w innych aplikacjach. Pojawiał się on i znikał już w Sklepie Play czy Asystencie. Jednak małymi krokami pojawia się w kolejnych programach.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij