Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play i Instagram również dostają dark mode (aktualizacja)

Sklep Play i Instagram to kolejne dwie aplikacje, które dostają dark mode, czyli tryb ciemny. W Google Play jest on już wdrażany na skalę globalną. Natomiast ciemny motyw w przypadku Instagramu dostępny jest na razie w poglądowej wersji beta aplikacji. Na zrzutach ekranowych możemy zobaczyć, jak to wygląda.

Aktualizacja: Sklep Play z dark mode ponownie pojawia się u wybranych użytkowników. Ciemny motyw był już dostępny u części osób, ale Google go wycofało. Teraz pojawia się na nowo. Wygląda na to, że zaczyna być szerzej dostępny.

Sklep Play już wcześniej zaczął dostawać dark mode. Tryb ciemny pojawiał się jednak wtedy u nielicznych użytkowników. Teraz Google prawdopodobnie wdraża go na stałe, choć ciągle nie jest on jeszcze widoczny u wszystkich. Podobnie jest w przypadku aplikacji Instagram, ale tu ciemny motyw pojawia się na razie w ostatniej wersji beta.

Sklep Play z dark mode widoczny jest na poniższych zrzutach ekranowych. Widzimy, że pasek wyszukiwarki ma jaśniejszy odcień od pozostałych elementów. Zastosowano tu szare tło. Użytkownicy serwisu Reddit raportują, że zmiany pojawiają się w aplikacji z numerkiem 16.7.21. Jednak jej instalacja z pliku APK nie sprawia, że tryb ciemny pojawia się automatycznie. Google włącza go po stronie własnych serwerów i to jest tutaj najważniejszym czynnikiem decydującym o dostępności funkcji.

Sklep Play Google Play dark mode tryb ciemny motyw Instagram

W przypadku aplikacji Instagram dark mode pojawia się na Androidzie 10, gdy użytkownik korzysta z trybu ciemnego. Wtedy beta aplikacji dopasowuje się do wyboru. Część osób raportuje również, że funkcja działa na ich Samsungach, które mają Androida Pie. Możecie zainstalować wersję beta (do pobrania stąd) i zobaczyć, jak to wygląda u was.

Sklep Play Google Play dark mode tryb ciemny motyw Instagram

Dark mode w aplikacjach Sklep Play i Instagram wkrótce u wszystkich

Domyślamy się, że wdrożenie dark mode do wymienionych aplikacji nie potrwa długo. Zapewne jest to kwestia maksymalnie kilku tygodni. Instagram i Sklep Play z ciemnym motywem wkrótce powinny być dostępne u wszystkich. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło (2)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij