Udostępnij
Tweetnij

Gmail dostaje dark mode, ale widzą go nieliczni

Gmail to kolejna aplikacja Google, która czeka na wsparcie dla dark mode. Wiemy, że ciemny motyw w tym programie jest w przygotowaniu. Tymczasem jeden z użytkowników Reddita po wykonaniu aktualizacji zauważył, że Gmail u niego już ma dark mode. Na razie jednak wygląda to na program pilotażowy z dostępem dla nielicznych.

Gmail to aplikacja Google, która jeszcze nie obsługuje dark mode. Pomimo tego, że Android wprowadził już systemowy, ciemny motyw. Wiemy jednak, że w tym programie taka funkcja się pojawi, co można było dostrzec na jednej ze stron producenta. Okazuje się, że u części użytkowników aplikacji taka nowość się pojawia.

Jeden z użytkowników poczty Gmail przekazał w serwisie Reddit, że po wykonaniu aktualizacji jego aplikacja dostała obsługę dark mode. Opublikował nawet dwa zrzuty ekranowe, które widzicie poniżej. Prezentują one ciemny motyw w aplikacji. Widzimy również, że do wyboru są trzy opcje. Poza standardowym wymuszeniem można też zdecydować się na zależność od ustawienia systemowego.

Gmail dark mode ciemny motyw jak włączyć

Istnieje sposób, aby włączyć dark w aplikacji Gmail

Tak, choć dostęp do dark mode w aplikacji Gmail mają na razie nieliczni, tak jeden z użytkowników serwisu Reddit doszukał się możliwości włączenia ciemnego motywu. Nie jest to jednak proste, bo wiąże się z dostępem do konta roota na Androidzie. Jeśli jednak macie takie urządzenie, to trzeba najpierw odnaleźć plik data\data\com.google.android.gm\shared_prefs\FlagPrefs.xml. Potem trzeba odszukać flagę o nazwie DarkThemeSupport i zmienić jej wartość na True oraz zapisać ustawienie. Wymuszenie zamknięcia aplikacji Gmail i jej ponowne uruchomienie sprawi, że dark mode się pojawi.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Reddit

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij