Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google z dark mode ponownie udostępniany

Asystent Google już wcześniej zaczął dostawać dark mode, ale potem go wycofano. Teraz tryb ciemny pojawia się ponownie. Widzą go użytkownicy aplikacji Google 10.77, która obecnie znajduje się na etapie bety. Oczywiście, Asystent jest częścią tego programu i dark mode pojawia się wszędzie, a nie tylko dla tej funkcji.

Asystent Google z dark mode po raz pierwszy zaczął się pojawiać u wybranych użytkowników już kilka miesięcy temu. Wiele wskazywało na to, że we wrześniu rozpoczął się szerszy rollut. Jednak i tak go wycofano. Tryb ciemny pojawił się u wielu osób, ale potem po prostu zniknął. Teraz wybrani właściciele telefonów z Androidem zaczynają go dostrzegać ponownie.

Dark mode pojawi się w aplikacji Google 10.77, która obecnie znajduje się na etapie wersji beta. Asystent jest jej częścią i dlatego również dostaje ciemny motyw. Pewne błędy występują jeszcze w sekcji Discover, gdzie pojawiają się czarne karty, ale mają one jasne tło. Ten problem można szybko rozwiązać zamykając aplikację z poziomu podglądu tych ostatnich. Ponowne uruchomienie sprawi, że białe tła znikną.

Asystent Google dark mode Android tryb ciemny jak włączyć kiedy Asystent Google dark mode Android tryb ciemny jak włączyć kiedy

Asystent Google z dark mode ciągle nie u wszystkich

Pamiętajmy, że nie jest to jeszcze globalny rollout, gdzie Asystent Google dostaje ciemny motyw u wszystkich użytkowników. Na razie nie wiemy jeszcze, kiedy firma planuje wprowadzić dark mode na stałe w głównej aplikacji. Na razie się do tego przymierza, ale najbliższe dni mogą dać nam już konkretną odpowiedź. Warto dodać, że niedawno poinformowano o rozpoczęciu wdrażania funkcji także w Gmailu i Mapach.

Przeczytaj także: Sklep Play dostaje nowe, praktyczne opcje w ustawieniach

źródło, fot.: 9to5Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij