Udostępnij
Tweetnij

Google Maps na iPhone’y z pierwszą aktualizacją od miesięcy

Google Maps na iPhone’y dostały pierwszą aktualizację od kilku miesięcy. Przed nami premiera iOS 14.5. Aktualizacja wprowadzi zmiany obejmujące prywatność.

Google Maps to aplikacja, która w ostatnim czasie nie była na iPhone’ach w ogóle aktualizowana. Podobnie, jak w przypadku innych programów firmy. Wielkimi krokami zbliża się premiera iOS 14.5. To aktualizacja, która wprowadzi istotne zmiany obejmujące prywatność i dane użytkowników telefonów Apple. W App Store w końcu pojawiło się uaktualnienie Map.

To pierwsza aktualizacja Google Maps na iPhone’y, która została udostępniona od czterech miesięcy. W App Store pojawiło się uaktualnienie z numerkiem 5.65. W wykazie zmian próżno szukać informacji o nowościach. Tam wspomina się tylko o poprawkach. Dlaczego wcześniej jej nie uaktualniono, jak to było na przykład w przypadku Gmaila?

aplikacja Google Maps na iPhone iOS 14.5 aktualizacja

Google Maps na iPhone’y gotowe na iOS 14.5

Apple jakiś czas temu zaczęło wymagać od deweloperów etykiety prywatności. Użytkownicy mają wiedzieć, jakie dane zbiera oprogramowanie i co z nimi się dzieje. Zmiany te zostaną wprowadzone wraz z publicznym wydaniem iOS 14.5, co nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Pewnie 20 kwietnia, bo wtedy ma odbyć się najbliższa konferencja. Google Maps na iPhone’y pod tym kątem zostało już właśnie uaktualnione.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij