Udostępnij
Tweetnij

Google finalizuje prace nad Chrome 90

Chrome 90 to najnowsza wersja przeglądarki internetowej Google. Aktualizacja wnosi nowości. Zobaczmy, co nowego znajdziemy w aplikacji Google Chrome 90.

Google Chrome 90 jest już sfinalizowany i szykowany do wydania. Premiera powinna odbyć się w zasadzie w dowolnej chwili. W momencie publikacji tego tekstu aktualizacja jeszcze się nie pojawiała. Wiemy jednak, co nowego znajdziemy w tym wydaniu. Zobaczmy, jakie nowości wprowadza popularna przeglądarka internetowa.

Google Chrome 90 – co nowego / wykaz nowości

Wśród nowości z Google Chrome 90 na pewno warto wymienić koder AV1 zoptymalizowany pod kątem wideokonferencji. Pozwoli to na lepsze wykorzystanie dostępnego połączenia wideo w trakcie prowadzenia rozmów wideo. Następnie mamy blokowanie portu 554 dla serwerów HTTP, HTTPS lub FTP. Wynika to z faktu, że jest on wykorzystywany do prowadzenia ataków.

Google Chrome 90 wprowadza obsługę wyjątków w WebAssembly. Dodano także nowe opcje związane z AR (rzeczywistością rozszerzoną) poprzez WebXR. Witryny mogą teraz sprawdzać i szacować środowiskowe warunki oświetlenia. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na dostępność aktualizacji. Ta powinna wkrótce się pojawić na zgodnych urządzeniach.

Przeczytaj także: 5 wskazówek dla Windows 10

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij