Udostępnij
Tweetnij

Google Maps ponownie dostaje tryb ciemny, ale nie u wszystkich

Google Maps ponownie dostaje tryb ciemny. U części użytkowników znowu pojawia się dark mode. Jednak ciemny motyw z Google Maps nie jest u wszystkich.

Google Maps i tryb ciemny to temat rzeka. Zapowiedziano go dla tej aplikacji ponad rok temu i do tej pory nie został on globalnie wdrożony. Co prawda, dark mode pojawiał się w ostatnich miesiącach w ramach testów. Nie był jednak ogólnie dostępny. Teraz znowu zaczął się pojawiać.

Tryb ciemny w Google Maps jest raportowany przez wybranych użytkowników. Pojawia się w aplikacji z numerkiem 10.56.1. Trzeba przyznać, że w międzyczasie dark mode trochę lepiej przystosowano, co zresztą widać na poniższych zrzutach ekranowych. Ciągle jednak nie jest to ogólnodostępna funkcja. Dostęp uzyskali nieliczni.

Mapy Google Maps tryb ciemny jak włączyć dark mode kiedy Mapy Google Maps tryb ciemny jak włączyć dark mode kiedy

Tryb ciemny dla Google Maps nadal po stronie serwerów

Nie ma oficjalnej metody na uzyskanie dark mode w Google Maps. Tu trzeba mieć po prostu trochę szczęścia. Tryb ciemny włączany jest po stronie serwerów producenta, a więc jest to aktywacja na zasadzie A/B. Możliwe jednak, że ciemny motyw dla wszystkich użytkowników popularnej aplikacji rzeczywiście jest już bardzo nieodległy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij