Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostaje dark mode (aktualizacja)

Google Maps to aplikacja, która nie obsługuje jeszcze dark mode. Ciemny motyw możemy włączyć tylko dla trybu nawigacji. Jeśli jednak zastanawiacie się nad tym, jak Mapy prezentowałyby się w taki sposób, to istnieje pewne obejście. Możliwe to jest bezpośrednio w aplikacji Google na urządzenia z systemem Android.

Aktualizacja: Google Maps w końcu zaczyna dostawać dark mode. Nastąpiło to po roku od zapowiedzi funkcji. Ciemny motyw pojawia się w aplikacji w wersji z numerkiem 10.51.1. Wygląda jednak na to, że wymagany jest dodatkowy czytnik. Tym jest aktywacja po stronie serwerów firmy. Treść oryginalnego artykułu znajdziecie niżej.

Google Maps nie wspiera jeszcze trybu dark mode. Jakiś czas temu wprowadzono go tylko dla funkcji nawigacji, ale pozostała część oprogramowania nie doczekała się jeszcze takiej opcji. Co pewnie z czasem ulegnie zmianie. Jednak już teraz mamy okazję zobaczyć, jak to może wyglądać. Rąbka tajemnicy uchyla inna aplikacja firmy.

Przedsmak dark mode przygotowywany w aplikacji Mapy można zobaczyć korzystając z głównej aplikacji Google na urządzenia z systemem Android. Po prostu wystarczy mieć włączony ciemny motyw i czegoś poszukać, co można zobaczyć na mapie. Następnie wśród dostępnych opcji wyszukiwania wybrać taką opcję i voila. Ujrzymy coś, co widać na poniższych zrzutach ekranowych.

Mapy Google Maps dark mode ciemny motyw obejście

Dark mode dla Google Maps w przygotowaniu od miesięcy

Nie ukrywajmy, ale na ciemny motyw w Google Maps czekamy już naprawdę dużo czasu. Przedsmak gigant zajawił już osiem miesięcy temu. Jednak do tej pory aplikacja dark mode nie dostała i czekamy, choć pojawiała się testowo. Nie wiadomo, kiedy taka funkcja zostanie ostatecznie wprowadzona.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij