Udostępnij
Tweetnij

Google Maps na Androida dostaje nowy pasek wyszukiwania

Google Maps na Androida dostaje nową zmianę. Tym razem jest to nowy pasek wyszukiwania, który ma zaokrągloną postać. Nowość w aplikacji jest już wdrażana.

Google Maps na Androida w tym roku doczekało się wiele zmian. Prowadzonych jest także sporo programów pilotażowych z nowymi funkcjami. Teraz pojawiają się kolejne modyfikacje i te obejmują nowy pasek wyszukiwania. W aplikacji pojawia się zmodyfikowany element dla wyszukiwarki, który wygląda trochę inaczej niż dotychczas.

Pasek wyszukiwania w Google Maps dotychczas pozostawał prostokątny. Teraz zaczyna mieć zaokrąglone kształty. Ten nowy widać na poniższych zrzutach ekranowych. Umieszczono tu nowe logo Map, a obok niego znajduje się napis Wyszukaj teraz. Jest też szara ikonka mikrofonu do szukania głosowego i awatar użytkownika. Dotknięcie tego ostatniego elementu otwiera menu z opcjami dla konta oraz ustawień.

mapy Google Maps Android nowy pasek wyszukiwania wyszukiwarka

Nowy pasek wyszukiwania w Google Maps wdrażany u wszystkich

Zmiany są już wprowadzane i wygląda na to, że odbywają się na szeroką skalę. Jeśli nowy pasek wyszukiwania w Google Maps nie jest jeszcze widoczny w waszej aplikacji, to cierpliwości. Wkrótce z pewnością się pojawi. W przypadku aplikacji na urządzenia z iOS też jest widoczny.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij