Udostępnij
Tweetnij

Huawei chce aplikacje Google we własnym sklepie AppGallery

Huawei ma nadzieję, że aplikacje Google na telefon będą dostępne z poziomu jego sklepu AppGallery. Jak dobrze wiemy, obecnie ich tam nie ma. Huawei zdaje sobie sprawę z tego, że spadki sprzedaż jego telefonów wynikają właśnie z tego, że nie ma na nich usług Google. Firma jednak wierzy, że może to ulec zmianie.

Aplikacje Google na telefon są jednymi z najczęściej używanych na smartfonach. Zdaje sobie z tego sprawę Huawei, które straciło dostęp do nich w zeszłym roku. To powoduje, że spada sprzedaż urządzeń chińskiej marki, bo część użytkowników nie wyobraża sobie bez nich normalnego użytkowania telefonu. Firma twierdzi jednak, że mogą one zostać dodane do AppGallery.

Huawei uważa, że aplikacje Google na telefon mogą łatwo trafić do AppGallery

Eric Xu, jeden z przedstawicieli Huawei w wywiadzie udzielonym serwisowi źródłowemu stwierdził, że firma rzeczywiście odczuwa sankcje nałożone przez administrację Stanów Zjednoczonych. Uważa też, że Google może bardzo łatwo dodać własne aplikacje do AppGallery. Mogłoby to zrobić w taki sam sposób, jak w przypadku App Store dla urządzeń Apple. Czy tak jednak się stanie?

Huawei AppGallery EMUI 10 aplikacje Google na telefon Twitter Facebook Instagram

Pamiętajmy, że w AppGallery aplikacji przybywa. Jest ich coraz więcej, ale ciągle brakuje tych bardzo popularnych. CEO Huawei niedawno przekazał, że wierzy w szybką dostępność. Tym bardziej, że baza użytkowników smartfonów chińskiej marki jest naprawdę olbrzymia. Nie wiadomo, jak jednak postąpi Google.

Huawei znalazło ostatnio też ciekawy sposób na dostęp do aplikacji niedostępnych w AppGallery. Poprzez AppSearch, które pozwala na pobieranie oprogramowania z innych od sklepu Google Play źródeł.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: CNBC

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij