Udostępnij
Tweetnij

Huawei ma nowy sposób na instalację aplikacji spoza Google Play

AppSearch to nowa aplikacja, którą przygotowało Huawei na smartfony bez usług Google. Jak dobrze wiemy, tam nie można instalować aplikacji z Google Play. Jednak dzięki AppSearch dostęp do popularnego oprogramowania ma być możliwy. Nowe narzędzie ma być dostępne z poziomu sklepu AppGallery.

AppGallery to sklep, gdzie ciągle brakuje wiele popularnych aplikacji. Huawei doskonale o tym wie i brak dostępu do usług Google jest uciążliwy. Wiążę się to z brakiem możliwości pobierania oprogramowania z Google Play i firma postanowiła zaradzić. Chińczycy stworzyli narzędzie o nazwie AppSearch, które ma dać prosty dostęp do popularnych aplikacji na smartfony, które następnie będzie mona szybko zainstalować.

Chińczycy obecnie testują AppSearch w Niemczech i z tamtejszego AppGallery uzyskano do niego dostęp. W opisie czytamy, że jest ono dedykowane smartfonom z HMS (Huawei Mobile Services) i ma pozwolić wyszukiwać popularne aplikacje i gry, które normalnie na Androida można pobierać ze sklepu Google Play. Mamy zrzuty ekranowe, które to prezentują. Zobaczmy sobie, jak to będzie działać.

AppSearch jak zainstalować aplikacje na Huawei spoza Sklep Google Play AppGallery

Tak wygląda w akcji AppSearch Huawei pozwalające instalować aplikacje z Google Play

Poniżej widzicie zrzuty ekranowe z AppSearch (w Niemczech jest to AppSuche). Można szukać aplikacji po popularności, alfabetycznie czy kategoriami. Widać tu wiele programów z Google Play, których to w AppGallery po prostu nie ma. Pewnie zastanawiacie się nad tym, skąd te aplikacje będą pobierane? Nie z oficjalnego źródła.

AppSearch jak zainstalować aplikacje na Huawei spoza Sklep Google Play AppGallery AppSearch jak zainstalować aplikacje na Huawei spoza Sklep Google Play AppGallery

AppSearch pozwoli pobierać aplikacje z Amazon App Store, APK Mirror, APKMonk, APKPure i AppGallery.Huawei będzie zachęcało użytkowników nowych smartfonów do korzystania z tego narzędzia. Jest to na pewno jakiś pomysł na to, aby obejść restrykcje.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij