Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostaje kartę z alertem o COVID-19

Asystent Google również ostrzega przed obecną pandemią. Już wcześniej podpowiadał, jak myć ręce. Teraz pojawia się nowa karta z alertem SOS poświęcona chorobie COVID-19. Jej dotknięcie powoduje wyświetlenie dodatkowych informacji. Tutaj można znaleźć nowe wiadomości, symptomy czy też ustawić przypomnienia.

Asystent Google niedawno otrzymał funkcję, która miała zachęcać użytkowników do mycia rąk. Teraz pojawia się nowa karta i jest nią alert SOS z informację o chorobie COVID-19. Jest on trochę podobny do tego, który wcześniej został wprowadzony do popularnej wyszukiwarki. Zobaczmy, co dokładnie tu znajdziemy.

Karta, którą otrzymał Asystent Google, widoczna jest na poniższych zrzutach ekranowych. Jej dotknięcie powoduje rozwinięcie zawartości w postaci menu ze skrótami. Prowadzą one do nowych wiadomości o COVID-19, informacji o symptomach choroby, porad związanych z pracą z domu czy czynności związanych z myciem rąk. Tutaj można ustawić przypomnienie lub też włączyć utwór.

Asystent Google karta alert SOS koronawirus COVID-19 Asystent Google karta alert SOS koronawirus COVID-19

Asystent Google z kartą COVID-19 dzięki Snapshot

Jak dobrze wiemy, Asystent Google dostał niedawno przeprojektowany strumień aktualności. Trafił on też do aplikacji w wersji na iOS. To Snapshot, który daje zupełnie nowe możliwości. Nowa karta o COVID-19 bazuje na tym formacie i pojawia się w górnej części strumienia aktualizacji użytkownika.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij