Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp na Androida w końcu wspiera czytnik linii papilarnych

WhatsApp na Androida pod tym względem pozostawał w tyle do wersji na iOS. Chodzi o czytnik linii papilarnych, gdzie na iPhone’ach funkcją Touch ID można autoryzować dostęp do aplikacji od dawna. Teraz WhatsApp na oficjalnym blogu zapowiedział, że taka nowość pojawi się w wydaniu na Androida. Zobaczmy, jak to włączyć.

WhatsApp na urządzenia z systemem Android w końcu pod tym jednym względem dogania aplikację dostępną na iOS. W tym tygodniu, o czym firma poinformowano na oficjalnym blogu, w końcu dodano obsługę funkcji na telefonach, jaką jest czytnik linii papilarnych. W przypadku iPhone’ach opcja wspierana jest od kilku miesięcy. Natomiast użytkownicy telefonów z zielonym robotem musieli czekać do teraz, choć już latem rozwiązanie można było wypróbować w podglądowym wydaniu beta.

Tak włączysz czytnik linii papilarnych w WhatsApp na Androida

Jeśli chcecie używać czytnik linii papilarnych w WhatsApp na Androida, to musicie mieć aktualną wersję aplikacji. Następnie udajecie się do sekcji Ustawienia > Konto > Prywatność > Blokada odciskiem palca. Tam należy włączyć Odblokowanie odciskiem palca, co następnie potwierdza się przyłożeniem palca do czytnika. Istnieje także możliwość wybrania czasu, po którego upływie dostęp do aplikacji zostanie zablokowany. Do wyboru są trzy opcje – Natychmiast, Po 1 minucie oraz Po 30 minutach.WhatsApp na Android jak włączyc czytnik linii papilarnych w aplikacji

WhatsApp wyjaśnia, że ta dodatkowa warstwa zabezpieczeń pozwoli lepiej chronić zawartość aplikacji na telefonie poszczególnych użytkowników. Jest to też bardzo wygodne. Na iPhone’ach wspierane jest nie tylko Touch ID. Face ID również. Na Androidzie trochę na taką nowość musielimy poczekać, ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij