Udostępnij
Tweetnij

YouTube ze zmianami w interfejsie na Androida. Google już je testuje

YouTube otrzyma zmodyfikowany interfejs w aplikacji na urządzenia z systemem Android. Zmiany obejmują komentarze, które w ramach nowego eksperymentu są bardziej widoczne. Google już prowadzi testy po stronie swoich serwerów i dostęp do nich mają nieliczni. Nie wiadomo, czy takie modyfikacje YouTube dostanie na stałe.

YouTube na Androida cały czas przechodzi jakieś zmiany. Zazwyczaj są to pomniejsze eksperymenty. W czerwcu prowadzono test, w ramach którego komentarze ukryto pod przyciskiem. Teraz Google rozpoczęło nowy program pilotażowy, który to z kolei sekcję bardziej eksponuje. Zobaczmy, co się zmienia.

W ramach nowego testu YouTube dostaje komentarze bezpośrednio pod opisem poszczególnych filmów. Są więc one znacznie lepiej wyeksponowane, a nie schowane. Dotknięcie jednej z trzech polecanych wypowiedzi sprawi rozwinięcie pełnej sekcji. Tu również wyświetlana jest opcja dołączenia do dyskusji. Jak to dokładnie wygląda, to możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych. Tych dwóch od prawej strony, bo ten pierwszy po lewej przedstawia obecny widok.

YouTube zmiany obejmujące komentarze zmiany

Google testuje zmiany obejmujące komentarze w YouTube z nielicznymi

Dostęp do tych zmian mają na razie nieliczni użytkownicy aplikacji YouTube na Androida. Jest to zapewne test typu A/B, czyli firma włącza zmiany u wybrańców po stronie własnych serwerów. Na razie nie wiadomo, kiedy takie modyfikacje mają szansę pojawić się na stałe. Nie wiadomo też, czy tak w ogóle się stanie. Musimy pamiętać, że Google prowadzi naprawdę dużo przeróżnych eksperymentów we własnych aplikacjach. Z czasem okazuje się, że część pomysłów ląduje w szufladzie i nie są wprowadzane.

Przeczytaj także: Sklep Play dostaje nowe, praktyczne opcje w ustawieniach

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij