Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp na iPhone’ach w końcu z obsługą Touch ID i Face ID

WhatsApp to bezapelacyjnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych i jeśli używacie go na iPhone’ach, to mamy dobre wieści. Facebook dodał obsługę Face ID i Touch ID. W ten sposób będziecie mogli blokować dostęp do WhatsApp na iPhone’ach przed niepowołanym dostępem. Aktualizacja aplikacji jest już dostępna.

WhatsApp to bardzo popularny komunikator internetowy, którego właścicielem jest Facebook. Użytkownicy aplikacji na iPhone’ach długo wyczekiwali obsługi Face ID oraz Touch ID. Ich prośby w końcu zostały wysłuchane, bo najnowsza aktualizacja programu w końcu wprowadza wsparcie dla tych funkcji. Można ją już pobierać z poziomu App Store.

WhatsApp rozpoczął testy obsługi Face ID już kilka tygodni temu. Opcja dostępna była na tych iPhone’ach, których użytkownicy brali udział w testach aplikacji poprzez TestFlight. Najnowsza publiczna aktualizacja oznaczona numerkiem 2.19.20 wprowadza nowość jednak u wszystkich użytkowników. Zobaczmy sobie, jak to można włączyć.

Tak włączysz obsługę Face ID lub Touch ID w WhatsApp na iPhone’ach

Jeśli zaktualizowaliście już WhatsApp do wersji z numerkiem 2.19.20, to musicie teraz udać się do ustawień aplikacji, gdzie włączyć obsługę Face ID lub Touch ID. W tym celu na iPhone’ach musicie wykonać poniższe kroki.

1. Uruchamianie WhatsApp i udajecie się do sekcji Ustawienia.

2. W Ustawieniach należy przejść do Konto, Prywatność i Blokada ekranu.

3. Następnie należy włączyć opcję Wymaga Touch ID lub Wymaga Face ID (w zależności od telefonu).

4. Potem należy wskazać jeszcze czas, po którym będzie dochodziło do blokady. Do wyboru są opcje: natychmiast oraz po minucie, 15 minutach lub godzinie.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij