Udostępnij
Tweetnij

WhatsApp beta na Androida ze wsparciem dla czytnika linii papilarnych

WhatsApp beta na Androida w końcu dostaje funkcję, która jest w iOS. Czytnik linii papilarnych waszych telefonów w końcu pozwoli na odblokowanie dostępu do popularnego komunikatora. Na razie taka funkcja będzie dostępna w WhatsApp beta. Jednak już niedługo trafi do stabilnej wersji na smartfony z systemem Android.

WhatsApp beta na Android w końcu, po wielu miesiącach oczekiwania, wprowadza jedną z ciekawszych nowości, która znajduje się w komunikatorze w wersji z iOS. To wsparcie dla czytnika linii papilarnych, który umożliwi odblokowywanie dostępu do aplikacji. Bez przyłożonego palca nikt niepowołany nie zobaczy waszych wiadomości. Jak to dokładnie działa?

Jeśli macie aktualną wersję WhatsApp beta na Androida (z numerkiem 2.19.221 lub nowszą) i ponadto wasz smartfon ma czytnik linii papilarnych, to musicie udać się do ustawień komunikatora. Następnie do sekcji Konto i Zabezpieczenia. Tam znajduje się nowa opcja, która pozwoli aktywować funkcję. Możecie też zdecydować, po upływie jakiego czasu dojdzie do samoistnej blokady. Do wyboru są tu trzy opcje – od razu, po minucie lub 30 minutach.

WhatsApp beta na Androida blokada czytnik linii papilarnych WhatsApp beta na Androida blokada czytnik linii papilarnych WhatsApp beta na Androida blokada czytnik linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych w WhatsApp beta na Androida działa na Marshmallowie i nowszych

Jeśli chcecie wykorzystać w WhatsApp beta na Androida czytnik linii papilarnych, to nie możecie mieć zbyt przestarzałej wersji zielonego robota. Funkcja działa na urządzeniach z systemem Marshmallow (6.0) i nowszych. Na starszych jest zablokowana, co warto mieć na uwadze. Przez jakiś czas będzie znajdować się w testowej wersji aplikacji. Jednak pewnie w niedługim czasie nowość trafi do stabilnej odsłony komunikatora. To pewnie kwestia najbliższych tygodni.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: WaBetaInfo

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij