Udostępnij
Tweetnij

Nowy Sklep Play na Androida oficjalnie. Google już go wdraża

Nowy Sklep Play został w końcu oficjalnie zapowiedziany. W ostatnim czasie pojawiał się i znikał na wybranych urządzeniach z systemem Android. Teraz Google oficjalnie zapowiedziało zmiany oparte na Material Theme. Nowy Sklep Play wyróżnia się przede wszystkim licznymi, jasnymi motywami i ma dolny pasek nawigacji.

Nowy Sklep Play przez ostatnie tygodnie pojawiał się, po czym znikał i tak w kółko. Dostrzeżono go już w kwietniu. Teraz Google ujawniło oficjalnie zmiany w aplikacji, które bazują na języku projektowania Material Theme. Zmiany będą już wprowadzane na stałe i jeśli jeszcze nie widzicie ich na własnym telefonie, to już wkrótce powinny się pojawić.

Nowy Sklep Play to przede wszystkim zmiany obejmujące interfejs użytkownika. Pozbyto się kolorowanych elementów i postawiono na prostszy, jasny design oparty na białych tłach. Następnie mamy dolny pasek nawigacji ze skrótami do poszczególnych sekcji Google Play. Są to Gry, Aplikacje, Filmy i TV oraz Książki.

 

Nowy Sklep Play z Material Theme jak włączyć na Google Android

Zmiany, które wprowadza nowy Sklep Play z pewnością wydają się być na plus. Choć są też tacy, którym się nie podobają. Oczywiście, to kwestia gustu. Poza tym wiele osób zostało przyzwyczajonych już do starego widoku i to też może powodować, że w nowym trudniej jest im się odnaleźć. Niestety, od zmian odwrotu nie będzie, bo Google tak czy inaczej wprowadzi je wkrótce u wszystkich. Z czym po prostu trzeba się pogodzić.

Nowy Sklep Play na Androida nie jest widoczny, ale można spróbować ręcznej aktywacji

Jeśli nowy Sklep Play na Androida jeszcze się u was nie pojawił, to sprawdźcie, czy macie aplikację w wersji z numerem 15.1.24 lub nowszą. To właśnie tam pojawiały się ostatnio zmiany. Można też było wyczyścić pamięć podręczną i dane aplikacji, co również skutkowało włączeniem nowego widoku.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij