Udostępnij
Tweetnij

Nowy Sklep Play na Androida ponownie udostępniany

Nowy Sklep Play pojawia się i znika. W ten weekend Google ponownie zaczęło go udostępniać użytkowników smartfonów z systemem Android. Nie wiemy, czy tym razem już na dobre. W każdym razie, nowy Sklep Play zaczyna być coraz szerzej dostępny. Zmiany pojawiają się w najnowszej wersji aplikacji z numerem 15.1.24.

Nowy Sklep Play oparty na Material Theme został dostrzeżony już wiosną. Pod koniec maja Google zaczęło go udostępniać u wybranych osób. Potem zaczął pojawiać się ponownie, ale i tak został wycofany. Wygląda na to, że nadszedł czas na kolejne podejście. Coraz więcej użytkowników systemu Android zgłasza, że odświeżony widok jest już u nich dostępny.

Nowy Sklep Play zaczyna pojawiać się u tych użytkowników systemu Android, którzy mają go w wersji 15.1.24. Nowy widok wprowadza elementy Material Theme, a więc jest dużo jasnych motywów. Pojawia się także dolny pasek nawigacji, gdzie można przełączać się pomiędzy sekcjami dostępnymi w Google Play. Jeśli nie widzicie zmian, to można spróbować je wymusić.

Nowy Sklep Play z Material Theme jak włączyć na Google Android

Nowy Sklep Play można spróbować włączyć ręcznie

Jeśli nowy Sklep Play jeszcze u was się nie pojawia, to zawsze możecie pobrać plik APK z wersją z numerkiem 15.1.24 i następnie go zainstalować. Potem można spróbować wyczyścić dane aplikacji w ustawieniach. Następnie ją uruchomić i zobaczyć, czy widok oparty na Material Theme się pojawia. Pamiętajcie jednak, że tego typu czynności przeprowadzacie wyłączenie na własną odpowiedzialność. Trudno powiedzieć, czy Google w końcu rozpoczął już globalny rollout nowego wyglądu u wszystkich. To powinno stać się jasne w niedługim czasie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij