Udostępnij
Tweetnij

Nowy Sklep Play ponownie udostępniany. Tym razem Google chyba go nie wycofa

Nowy Sklep Play oparty na Material Theme zaczął pojawiać się w maju, ale Google już w czerwcu wstrzymało zmiany. Teraz wygląda na to, że ponownie jest on udostępniany użytkownikom smartfonów z systemem Android. Zdaje się to potwierdzać coraz więcej raportów. Nowy Sklep Play prawdopodobnie zagości teraz na stałe.

Nowy Sklep Play po raz pierwszy został dostrzeżony w kwietniu tego roku. Później, bo w maju, Google zaczęło go udostępniać. Jednak już w czerwcu proces został wstrzymany. Teraz zmiany oparte na języku projektowania Material Theme zaczynają pojawiać się u kolejnych użytkowników systemu Android. Prawdopodobnie tym razem zostaną wprowadzone na stałe.

Nowy Sklep Play wprowadza wiele jasnych elementów, które inspirowane są wspomnianym Material Theme. Zmiany spotkały się z ciepłym przyjęciem użytkowników Androida, choć oczywiście były też głosy, że stary widok był lepszy. Nowości zaczynają pojawiać się u tych osób, które mają aplikację w wersji z numerkiem 15.8.23. W przypadku nowszej z numerem 16.0.15 modyfikacje się nie pojawiają.

Nowy Sklep Play z Material Theme jak włączyć na Google Android

Nie wiadomo, czy Google udostępnia nowy Sklep Play już na stałe

Niestety, na razie nie ma pewności, że nowy Sklep Play pojawia się na stałe. Google nie zabrało głosu w tej sprawie. Wygląda jednak na to, że gigant z Mountain View rzeczywiście tym razem przymierza się do wprowadzenia widoku opartego na Material Theme u wszystkich. Zapewne jest to też związane ze zbliżającą się premierą systemu Android Q. Spodziewamy się, że kolejna odsłona zielonego robota w finalnej wersji zostanie udostępniona później w tym miesiącu.

Przeczytaj także: Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

źródł: Reddit

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij