Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play na Androida czekają zmiany. Google odświeży jego wygląd

Sklep Play czekają zmiany, które serwis 9to5Google zdołał aktywować w ostatniej wersji aplikacji na urządzenia z systemem Android. Firma z Mountain View szykuje nowy wygląd. W Google Play pojawią się elementy oparte na Material Theme. Zapowiada się naprawdę ciekawie i zmiany są naprawdę widoczne gołym okiem.

Sklep Play to miejsce na smartfonach z systemem Android, gdzie udajemy się bardzo często. Google ostatnio odświeżyło sporo własnych aplikacji i ich wygląd oparto na Material Theme. To samo czeka nas w przypadku Google Play i dzięki serwisowi źródłowemu mamy okazję zobaczyć to na zrzutach ekranowych.

Serwis 9to5Google zdekompilował ostatnią wersję aplikacji Sklep Play (z numerem 14.5.52). Następnie próbowano włączyć część z nowości, które są bliskie sfinalizowaniu. W efekcie otrzymano to, co widzicie na załączonych niżej zrzutach ekranowych. Pojawia się nowy wygląd oparty na Material Theme.

Sklep Play Google Android zmiany oparte na Material Theme nowy wygląd Sklep Play Google Android zmiany oparte na Material Theme nowy wygląd Sklep Play Google Android zmiany oparte na Material Theme nowy wygląd

Sklep Play w końcu doczeka się wyglądu opartego na Material Theme

Widzimy, że nowy Sklep Play zostanie pozbawiony zielonych elementów, której towarzyszą nam teraz. W zamian pojawi się dużo jasnych odcieni i odświeżone ikonki, które wpisują się w kanony Material Theme. Będą cztery główne zakładki, a nad nimi pasek wyszukiwania. Pasek nawigacji jest na dole.

Trzeba przyznać, że zmiany są naprawdę spore. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy pojawi się nowy Sklep Play oparty na Material Theme. Możliwe, że oficjalne informacje na ten temat zostaną przedstawione w trakcie majowej konferencji Google I/O 2019. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że finalnie może to wyglądać trochę inaczej, jak na przedstawionych zrzutach ekranowych. Z prostej przyczyny, bo prace nad nowym wyglądem są cały czas prowadzone.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z marca

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij