Udostępnij
Tweetnij

Nowy Sklep Play z Material Theme już jest. Jak go włączyć?

Nowy Sklep Play oparty na Material Theme jest już udostępniany na urządzenia z systemem Android. Nie widzą go jeszcze wszyscy, ale wiemy, jak go włączyć. Google rozpoczęło rollout, który pewnie potrwa kilka dni. Nowy Sklep Play wprowadza przede wszystkim więcej jasnych elementów. Większość w kolorze zielonym porzucono.

Nowy Sklep Play z elementami Material Theme został już dostrzeżony w kwietniu. Wtedy mogliśmy zobaczyć go na pierwszych zrzutach ekranowych. Teraz Google zaczęło go udostępniać. Pierwsi użytkownicy smartfonów z systemem Android już go zaczynają widzieć. Zmiany są zdecydowanie na plus.

Sklep Play został pozbawiony kolorowych zakładek, które znaliśmy do tej pory. W myśl designu opartego na Material Theme Google wprowadziło przede wszystkim więcej jasnych motywów. Zielony dla aplikacji i gier porzucono. To samo dotyczy kolorowych odcieni dla książek czy filmów. Poniżej możecie zobaczyć, jak to teraz wygląda.

Nowy Sklep Play z Material Theme jak włączyć na Google Android

Nowy Sklep Play dostał także menu w dolnej części okna aplikacji. Następnie mamy zmiany obejmujące przycisk Więcej, który zastąpiono strzałką. Zmian jest naprawdę sporo. Pojawia się także czcionka Google Sans. Użytkownicy Androida raportują jednak, że nowości nie są widoczne u wszystkich. Okazuje się jednak, że istnieje sposób na ich włączenie.

Tak włączysz nowy Sklep Play oparty na Material Theme

Jeśli chcecie włączyć nowy Sklep Play z elementami Material Theme, to przede wszystkim musicie mieć aktualną wersję aplikacji z numerkiem 15.1.24. Plik APK znajdziecie tutaj. Po jego instalacji, ale uwaga, tego typu modyfikacje przeprowadzacie jedynie na własną odpowiedzialność, należy udać się do ustawień aplikacji. Następnie trzeba wyczyścić jej pamięć podręczna i ją zamknąć. Po ponownym uruchomieniu pojawi się nowy widok.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij