Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google i Play. Z tej współpracy wyszedł Danny

Danny to specjalna akcja, którą uruchomicie poprzez funkcję Asystent Google, dla klientów sieci Play. Fioletowy operator był w zasadzie jednym z pierwszych partnerów dla Asystenta Google w Polsce. Dzięki Danny’emu można pytać głosowo o różne informacje powiązane z siecią Play. Na razie z funkcji można korzystać na Androidzie.

Asystent Google jest dostępny dla wszystkich w Polsce od połowy stycznia. Play był jednym z pierwszych partnerów tej funkcji w kraji i teraz ogłosił Danny’ego. Co to takiego? To specjalna akcja, która integruje się bezpośrednio z asystentem. Mogą z niej skorzystać obecnie użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android. Na iOS trafi z czasem.

Współpraca z Google wpisuje się idealnie w naszą strategię digitalową, w której staramy się uprościć kontakt klienta z Play – komentuje projekt Michał Sobolewski, CMO polskiego operatora i dodaje: To dopiero pierwszy krok w ekscytującym projekcie, który daje nam i klientom w zasadzie nieograniczone możliwości.

Asystent Google pozwala na proste uruchomienie Danny’ego od Play

Danny to funkcja, którą uruchomicie w bardzo prosty sposób. W tym celu musicie tylko wypowiedź komendę Ok Google, porozmawiaj z Play. Po chwili wyświetlą się przykładowe tematy do dalszej rozmowy. Oczywiście, możecie to zrobić 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Po prostu, o dowolnej porze.

Play dodaje, że platforma nadal będzie rozwijana. Danny ma być narzędziem pozwalającym rozwiązywać różne problemy. Asystent Google w ostatnim czasie wkrótce ma otrzymać dark mode i inne nowości. Kod bety aplikacji ujawnił nam ostatnio także plany związane z Face Match.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: komunikat prasowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij