Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostanie funkcję Face Match. Co to takiego?

Asystent Google potrafi dostarczać spersonalizowane wyniki i w tym celu wykorzystuje funkcje oparte na głosie. W drodze jest kolejna opcja i jest nią Face Match. Plany giganta z Mountain View ujawnia ostatnia beta aplikacji Google. W niedługim czasie Asystent będzie w stanie dopasowywać się na podstawie wizerunku twarzy.

Asystent Google w niedługim czasie ma dostać funkcję Face Match. Prace nad nią rozpoczęto już miesiące temu i wygląda na to, że wprowadzenie nowości jest już coraz bliżej. Wzmianki na temat nowej opcji pojawiły się w aplikacji Google beta z numerkiem 9.10. Jej kod został prześwietlony przez redakcję Android Police.

Funkcja ukrywa się pod kryptonimem Avocado i taką stronę dostrzeżono już w kwietniu 2018 roku, ale była ona pusta. Asystent Google dzięki Face Match będzie w stanie dostarczać spersonalizowane wyniki na podstawie rozpoznawania twarzy. W ten sposób zostanie stworzony odpowiedni profil wizerunku.

Dla Face Match Asystent Google pozwoli na dodanie wielu urządzeń. Tu jednak warto mieć na uwadze, że proces możliwy będzie tylko na tych urządzeniach, które mają kamery, co w tym przypadku nie powinno dziwić. Możliwe, że taka funkcja w jakiś sposób powiązana jest z ułatwieniami dostępu dla osób, które nie mogą mówić lub mają trudności związane z mową.

Asystent Google z Face Match na razie nie działa

Asystent na razie nie umożliwia jeszcze skonfigurowania opcji Face Match. Wszystko, co wiemy na temat tej funkcji, pochodzi z kodu aplikacji. Włączyć na razie się tego nie da. Na razie nie wiadomo, kiedy gigant z Mountain View planuje wprowadzić taką opcję.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z grudnia

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij