Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google z dark mode. Tak to będzie wyglądać

Asystent Google to jedna z tych funkcji, która nie wspiera dark mode. Co jednak ciekawe, Assistant również dostanie tryb ciemny. Sugeruje to ostatnia beta aplikacji Google w wersji na urządzenia z systemem Android. Tam Asystent może wyświetlać ciemne plansze z białym tekstem. Możemy to już teraz zobaczyć na zrzutach ekranowych.

Asystent Google od niedawna mówi po polsku. Wczoraj wspominaliśmy wam również, że w ostatniej aktualizacji otrzymał pewne zmiany w interfejsie. Teraz dowiadujemy się, że w drodze jest także dark mode. Tryb ciemny pojawia się w ostatniej becie aplikacji. Dzięki temu możemy na zrzutach ekranowych zobaczyć, czego można się spodziewać. Rzućmy sobie na to okiem.

Asystent Google z włączonym dark mode widoczny jest na poniższych zrzutach ekranowych. Widzimy, że funkcja ma ciemne plansze z białym tekstem. Zmiany pojawiają się w becie w momencie, gdy użytkownik ma aktywne oszczędzania energii lub jest włączony tryb nocny w opcjach deweloperskich. Ciemny motyw pojawia się w wtedy w asystencie w przypadku dowolnych komend.

Asystent Google Assistant dark mode tryb ciemny motyw aplikacje beta kiedy Asystent Google Assistant dark mode tryb ciemny motyw aplikacje beta kiedy

Widzimy jednak, że Asystent Google z dark mode nie jest jeszcze gotowy. Wybrane elementy, gdy jest włączony ciemny motyw wydają się być nieskończone. Serwis źródłowy raportuje ponadto, że przejścia nie są tak płynne. Dłużej trwa także ładowanie widoku.

Asystent Google z dark mode zapewne wkrótce

Google jakiś czas będzie pewnie jeszcze pracowało nad dark mode dla tej funkcji. Spodziewamy się, że Asystent z ciemnym motywem może zostać ogłoszony w trakcie konferencji I/O 2019, czyli pewnie w maju. Wtedy też poznamy system Android Q, który również dostanie ciemny tryb. Ostatnio mogliśmy to zobaczyć nawet na wideo.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij