Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google po polsku oficjalnie dostępny dla wszystkich, ale możesz go jeszcze nie mieć

Asystent Google debiutuje w Polsce i to oznacza, że wszyscy użytkownicy będą z nim mogli rozmawiać po polsku. Funkcja jest już udostępniana, ale wszyscy mają ją otrzymać w ciągu kilku najbliższych dni. Asystent Google po polsku jest efektem wielomiesięcznych prac. Z funkcji będzie można korzystać na różnych urządzeniach.

Asystent Google po polsku był udostępniany już wcześniej. Jednak dostęp do funkcji mieli nieliczni. Teraz, zgodnie z zapowiedziami z grudnia, aplikacja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników z Polski. Gigant z Mountain View wyjaśnia jednak, że jej wdrożenie zajmie kilka dni.

Asystent Google ma wiele funkcji. Można z nim zacząć rozmawiać już z samego rana. W ten sposób będziecie mogli zapytać o pogodę czy włączenie muzyki, która was rozbudzi. Można też wybrać trasę do pracy na mapach i wiele więcej. Gigant z Mountain View pracował także nad tym, by funkcji nadać polską osobowość. Dlatego można też go pytać o popkulturę czy nasze zwyczaje.

Asystent Google po polsku w Polsce gdzie pobrać jak używać jakie komendy co powiedzieć Ok Google

Uważamy, że Asystent Google jest najwygodniejszym narzędziem pomagającym wykonywać codzienne zadania. Rozmowa jest dla nas najbardziej naturalnym sposobem komunikacji i właśnie dlatego to główny sposób porozumiewania się z Asystentem, teraz także po polsku – mówi Michał Długosz, Product Marketing Manager odpowiedzialny za wprowadzenie Asystenta na polski rynek. Wykonaliśmy mnóstwo pracy, by był jak najbardziej pomocny dla użytkowników i jak najlepiej rozumiał język polski, a także polską kulturę. To jednak dopiero pierwszy krok, zamierzamy nadal udoskonalać polską wersję Asystenta i dodawać do niej nowe funkcje.

Asystent Google po polsku na różnych urządzeniach

Jeśli chcecie zobaczyć, na jakich urządzeniach dostępny jest Asystent Google, to udajcie się na tę stronę. Tu znajdziecie wykaz telefonów i słuchawek, ale na tym nie koniec. Funkcji będzie można używać na głośnikach Home (z czasem), ale i też na urządzeniach z iOS. Pierwszymi partnerami funkcji w kraju zostali Play i eSky.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło: komunikat prasowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij