Udostępnij
Tweetnij

Huawei pokaże składany smartfon 5G podczas MWC 2019

Huawei, jak już wiadomo od dawna, planuje stworzenie specjalnego, składanego smartfona z 5G. Choć o urządzeniu wiemy wciąż dość niewiele, podano już do wiadomości, że będzie ono obsługiwało 5G. Firma potwierdziła, że działa ono pod kontrolą układu Kirin 980 z modemem Balong 5000 5G. Urządzenie zostanie pokazane podczas MWC 2019.

Huawei potwierdziło dzisiaj w trakcie specjalnej konferencji odbywającej się w Chinach, że ogłosi swój pierwszy składany smartfon z modemem 5G. Zapowiedź ma pojawić się podczas targów Mobile World Congress (MWC) 2019. Nazwa urządzenia wciąż nie została jednak ujawniona. Potwierdzono jedynie, że urządzenie będzie zasilane przez procesor HiSilicon Kirin 980 i nowy modem Balong 5000 5G.

Balong 5G 5000 obsługuje niezależną i autonomiczną architekturę oraz jest kompatybilny z sieciami FDD w Chinach. 5G może zapewnić maksymalną prędkość pobierania wynoszącą 6,5 Gb/s. Jest to wynik wyższy niż ten, który oferuje modem Snapdragon X50 LTE. Ten może zaoferować maksymalną prędkość 5 Gbps. Ponieważ mikroukład Kirin 980 jest gotowy na 5G, Huawei wymaga wymiany dotychczasowej wersji modemu LTE na Balong 5000.

Składany smartfon od Huawei zostanie pokazany na MWC 2019, ale data premiery może być odległa

Dokładna nazwa urządzenia, jak już wspominaliśmy, wciąż jest nieznana. Jeżeli Huawei planuje faktycznie ujawnienie takiego produktu już niedługo, możliwe, że zobaczymy taki smartfon na rynku już wkrótce. Może się to wydarzyć w drugiej połowie roku. Problemem może okazać się jednak sieć 5G i rozbudowa takiej infrastruktury.

W przeciwieństwie do składanego smartfona Samsunga, Huawei będzie również gotowy na 5G. Ji powtórzył, że przybycie sieci nowej generacji drastycznie poprawiłoby prędkość i wszystko będzie dostępne bez opóźnień. Sprawy mogą być jednak nieco skomplikowane, szczególnie w Europie. Różne częstotliwości wymagałyby od inżynierów ciężkiej pracy nad projektowaniem anten i modemów.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

Źródło: Playfuldroid

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij