Udostępnij
Tweetnij

„Netflix od Apple” ma wystartować już wiosną

Apple już od dawna pracuje nad własną usługą streamingową, podobną do serwisu Netflix, dzięki której rozszerzy swoje działanie na świecie. Aktualnie jednak wciąż niewiele o niej wiadomo. Posiłkujemy się jedynie plotkami. Teraz jedna z nich, rozpuszczona w świat przez The Information, mówi, że Apple planuje wdrożenie usługi już w połowie kwietnia.

Apple planuje udostępnienie swojej usługi streamingu wideo podobnej do usługi Netflix w połowie kwietnia. Tak przynajmniej informuje The Information. Serwis umieścił takie informacje w artykule odnośnie działań Amazona.

Według raportu gigant z Cupertino mówi firmom rozrywkowym, które będą miały dostęp do treści dostępnych za pośrednictwem usługi, aby były gotowe do uruchomienia w połowie kwietnia. Planuje się, że data premiery zostanie ogłoszona oficjalnie w ciągu kilku tygodni od wyznaczonego na połowę kwietnia startu. Informacje potwierdzają wcześniejsze plotki o tym, że usługa wystartuje na początku tego roku. Z wieści wynika również, że w treściach znajdziemy zawartość zarówno od producenta, jak i firm trzecich. Na liście podobno ma znaleźć się chociażby HBO.

„Netflix od Apple” docelowo w 100 krajach

Apple planuje udostępnić tę usługę za pośrednictwem istniejącej aplikacji telewizyjnej, a przynajmniej część jej własnych treści zostanie udostępniona użytkownikom bezpłatnie. Usługa ma trafić w pierwszej kolejności do klientów w Stanach Zjednoczonych. Firma ma plany jednak rozszerzenia jej na ponad 100 krajów w 2019 roku.

Apple ma w swoich pracach ponad dwadzieścia oryginalnych programów telewizyjnych, z których wiele weszło w fazę castingu. Część jest już raczej kręcona. Firma podpisała również umowy na wiele filmów i przyciągnęło znanych producentów telewizyjnych, takich jak Jason Katims i Justin Lin. Więcej informacji z pewnością zostanie ujawnionych na kilka tygodni przed startem usługi.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: The Information

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij