Udostępnij
Tweetnij

Huawei planuje składany smartfon z 5G i 10-krotnym optycznym zoomem

Huawei wciąż się rozrasta. Mate 20 zyskał ogromna popularność, ale to jeszcze nie koniec zmian. Jak podał do wiadomości Walter Ji, szef europejskiego oddziału firmy, planuje ona wydanie nowego, składanego smartfona. Będzie miał on wiele ciekawych możliwości. Na liście jest już 5G oraz 10-krotny zoom optyczny.

Huawei, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, planuje wydać składane urządzenie jeszcze w 2019 roku. Będzie ono również będzie gotowe do 5G. Jednak kompatybilność ze standardem 5G nie jest tak prosta, jak może się wydawać. W najnowszym wywiadzie szef europejskiego oddziału firmy, Walter Ji, mówi o planach chińskiego giganta na przyszły rok. Obejmują one flagowy smartfon z imponującymi możliwościami obrazowania.

Huawei Mate 20 Pro jest jedynym smartfonem na świecie oferującym 5-krotny zoom optyczny bez użycia wysuwanego obiektywu. Walter Ji niedawno ujawnił niektóre z planów firmy. Chiński producent zamierza dalej ulepszać fotografię na smartfonach. Poza wyposażeniem przyszłorocznych flagowych telefonów w cztery aparaty, firma planuje również zapewnić 10-krotny zoom optyczny, aby poprawić jakość zdjęć zrobionych ze smartfonów.

Huawei inwestuje w 5G, ale to może długo potrwać

W przeciwieństwie do składanego smartfona Samsunga, Huawei będzie również gotowy do 5G. Ji powtórzył, że przybycie 5G drastycznie poprawiłoby prędkość i wszystko będzie dostępne bez opóźnień. Sprawy mogą być jednak nieco skomplikowane, szczególnie w Europie. Różne częstotliwości 5G wymagałyby od inżynierów ciężkiej pracy nad projektowaniem anten i modemów. Ponadto 5G zajmuje dużo czasu, aby całkowicie zastąpić 3G i 4G, a ogólnokrajowa rozbudowa potrwałaby znacznie dłużej.

Dotyczy to nie tylko Europy, ponieważ wdrożenie 5G na początku byłoby bardzo powolne. Ji ujawniło również, że Huawei będzie unikał smartfonów klasy podstawowej. Jak twierdzi, tanie urządzenia oferują marną wydajność, która wpływa na wygodę użytkownika, a to źle wpływa na wizerunek firmy. Co więcej, Huawei nie uważa, że program Android One jest atrakcyjny, a firma nie wierzy, że jego klienci są z niego zadowoleni. Co więcej, firma może pójść w nieco inną stronę i zrezygnować z telefonów budżetowych, by zwiększyć jakość oferowanych produktów Honor.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z października

Źródło: AndroidPit

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij