Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google wkrótce nie tylko z dark mode. Google szykuje inne nowości

Asystent Google w niedługim czasie ma otrzymać dark mode, czyli ciemny motyw. Na tym jednak nie koniec nowości, które szykuje gigant z Mountain View. Plany firmy ujawnia kod źródłowy aplikacji Google beta z numerkiem 9.5. Asystent dostanie więcej kart, które zwiększą możliwości. Pojawią się też ostrzeżenia przy połączeniach z sieciami Wi-Fi.

Asystent Google cały czas się rozwija. Ostatnio wspominaliśmy wam, że pojawiły się pewne zmiany związane z interfejsem i w drodze jest także dark mode, który można już aktywować. Na tym nie koniec nowości. Kod aplikacji w ostatniej wersji beta został prześwietlony i tam doszukano się wzmianek, które ujawniają przyszłe plany firmy z Mountain View. Czego można się spodziewać?

Asystent Google ma dostać więcej kart w feedzie, które zwiększą jego użyteczność. Początkowo były to wydarzenia z kalendarza, przypomnienia, czas podróży czy informacje z Gmaila. Teraz dowiadujemy się, że na kartach pojawią się także notatki, muzyka dla Ciebie, informacje o tym, gdzie zaparkowało się auto czy nowa sekcja odkrywania, która ma prezentować szczegóły z pobliża.

Asystent Google Assistant dark mode tryb ciemny motyw aplikacje beta kiedy

Google cały czas też pracuje nad polepszeniem integracji Asystenta z samochodami. Kolejne prace na tym polu kod najnowszej wersji beta aplikacji to potwierdza. Wkrótce będzie można tam przeprowadzić test stereo. Pojawią się również nowe ostrzeżenia przy połączeniach z Wi-Fi związane na przykład z nieudanym nawiązaniem połączenia.

Asystent Google z dark mode, ale to jeszcze nie jest gotowe

Asystent Google dostanie ciemny motyw, ale na obecnym etapie prac funkcja wymaga jeszcze dopracowania. Działanie animacji jest wolniejsze, a same przejścia mniej płynne. Na razie nie wiadomo, kiedy dark mode opuści fazę beta testów i zostanie udostępniony dla wszystkich. To powinno jednak nastąpić w najbliższych tygodniach.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z grudnia

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij