Udostępnij
Tweetnij

Microsoft wyświetla komunikaty o blokadzie instalacji majowej aktualizacji Windows 10

Windows 10 2004, czyli majowa aktualizacja May 2020 Update, jest już dostępny. Może być jednak tak, że na maszynie występuje blokada instalacji uaktualnienia. Takie osoby chcące zainstalować aktualizację Windows 10 2004 widzą specjalne komunikaty, które wyświetla im Microsoft. Są to informacje o braku kompatybilności.

Windows 10 2004, czyli majowa aktualizacja okienek, została udostępniona wcześniej w tym tygodniu. Ostatnio wspominaliśmy wam, które funkcje Microsoft wycofał lub przestał rozwijać. W międzyczasie gigant z Redmond opublikował na swojej stronie pomocy technicznej wykaz, gdzie umieścił znane problemy. To powoduje, że u wybranych osób występuje tak zwana blokada instalacji i ta zgłaszana jest specjalnym komunikatem. Skutkuje to brakiem możliwości wgrania nowego uaktualnienia.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Blokada instalacji w przypadku próby zainstalowania Windows 10 2004 wyświetlana jest w mechanizmie odpowiedzialnym za dostarczanie automatycznych uaktualnień. Tam pojawia się komunikat, że komputer nie oferuje kompatybilności w wyniku jakieś problemu. Wtedy majowa aktualizacja nie może być zainstalowana. Przykładowe ostrzeżenie tego typu widzicie na poniższym zrzucie ekranowym, który został opublikowany przez serwis źródłowy.

majowa aktualizacja Windows 10 2004 May 2020 Update blokada instalacji

Blokada instalacji aktualizacji Windows 10 2004 to często wina sterowników

Niestety, prawda jest taka, że majowa aktualizacja Windows 10 2004 często nie może być zainstalowana z powodu przestarzałych sterowników, które z jakiegoś powodu powodują wspomnianą blokadę. Dochodziło już do sytuacji, które objawiały się BSOD-ami, czyli tak zwanymi niebieskim ekranami śmierci. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o aktualne oprogramowanie. Dopiero wtedy można podjąć się zainstalowania nowej wersji okienek, co pozwoli uniknąć niespodziewanych błędów.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Neowin

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij