Udostępnij
Tweetnij

Pojawiły się pierwsze problemy z majową aktualizacją Windows 10

Windows 10 2004 to majowa aktualizacja okienek, która jest już dostępna pod nazwą May 2020 Update. Niestety, pojawiły się pierwsze problemy. Powodują je m.in. starsze sterowniki do kart Nvidii. W ten sposób Windows 20 2004 reaguje niebieskimi ekranami śmierci. Są też inne błędy, które dotyczą driverów Conexant.

Windows 10 2004, czyli majowa aktualizacja okienek, została udostępniona wczoraj. U wielu osób instalacja przebiega bezproblemowo, ale u części użytkowników pojawiają się problemy. W tym powodujące wyświetlanie krytycznych błędów w postaci niebieskich ekranów śmierci. Zidentyfikowano już co najmniej trzy różne przypadłości.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

majowa aktualizacja Windows 10 2004 may 2020 Update znane problemy błedy nie można zainstalować co robić sterowniki opinie czy warto

Majowa aktualizacja Windows 10 2004 powoduje następujące problemy

  • Niekompatybilne sterowniki dla kart graficznych Nvidii – to pierwsze problemy, które są już znane. Użytkownicy skarżą się na niebieskie ekrany śmierci. Microsoft zna przypadłość i twierdzi, że błędy występują na tych maszynach, które mają drivery starsze od wersji z numerkiem 358.00. Tak więc przed instalacją Windows 10 2004 trzeba je uaktualnić.
  • Drivery dla sprzętu audio Conexant – tutaj wadliwe jest oprogramowanie oznaczone numerami 8.65.47.53, 8.65.56.51 lub od 8.66.0.0 do 8.66.89.0. Również wymagana jest aktualizacja sterowników.
  • Błędy spowodowane przez odłączania docków z Thunderbolt – występują, gdy na komputerach włączone jest Kernel DMA Protection i wyłączone Windows Hypervisor Platform.

To pierwsze, znane problemy, które ma majowa aktualizacja Windows 10 2004. Możliwe, że z czasem pojawią się kolejne. Przyczyną takich błędów często są wadliwe sterowniki. Dlatego przed instalacją nowego uaktualnienia warto zaktualizować je do najnowszych wersji. Wtedy istnieje duża szansa, że proces przebiegnie bezproblemowo i pomyślnie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij