Udostępnij
Tweetnij

Majowa aktualizacja Windows 10 jest już blisko

Windows 10 2004 to majowa aktualizacja funkcyjna dla okienek, której premiera przewidziana jest na ten tydzień. Nie można wykluczyć, że Microsoft udostępni ją jeszcze dziś. Jest to bardzo możliwe. Aktualizacja Windows 10 2004 ma zostać wydana pomiędzy 26 a 28 maja. Co warto zrobić w trakcie oczekiwania już teraz?

Windows 10 2004, czyli majowa aktualizacja systemowa, jest już blisko. Z informacji, które ujawnił swego czasu Intel, wynika, że Microsoft udostępni publicznie to oprogramowanie pomiędzy 26 a 28 maja. Tak więc premiera jest już bardzo blisko. Pojawi się mnóstwo nowych funkcji, jak i udoskonaleń już dla tych istniejących. Tak więc jest na co czekać.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Co warto zrobić w trakcie oczekiwania na Windows 10 2004? Jest kilka czynności, które z pewnością warto przeprowadzić już teraz. Po to, aby instalacja aktualizacji odbyła się bez zakłóceń. Na pewno warto upewnić się, że ma się aktualne sterowniki dla urządzeń oraz sprawdzić wolne miejsce na dysku, które będzie potrzebne na nowe pliki.

data premiery Windows 10 2004 May 2020 Update kiedy majowa aktualizacja Patch Tuesday

Majowa aktualizacja Windows 10 2004 początkowo nie dla wszystkich

Microsoft niedługo zacznie udostępniać Windows 10 2004 poprzez usługę do automatycznego wdrażania uaktualnień. Jednak nie pojawi się ona od razu na wszystkich komputerach. Najpierw zostanie zwolniona na te z nowszymi podzespołami. Starsze maszyny, choć sprzętowo zgodne, będą dostawać ją trochę później.

Pamiętajmy też, że majowa aktualizacja Windows 10 2004 może być na wybranych komputerach blokowana. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być różne. Może to być spowodowane na przykład niekompatybilnymi sterownikami (dlatego o tym wspominałam wyżej) lub też innym oprogramowaniem, które z nowym systemem może sprawiać problemy. Premiery spodziewajmy się w godzinach późnopopołudniowych lub wieczornych naszego czasu.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Przeczytaj także: WhatsApp – triki i funkcje, które warto znać

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij