Udostępnij
Tweetnij

Funkcje, które zniknęły w majowej aktualizacji Windows 10 lub wstrzymano ich rozwój

Windows 10 2004 wprowadza liczne nowe funkcje. Są jednak też takie rozwiązania, których Microsoft postanowił się pozbyć całkowicie z okienek. Natomiast rozwój części opcji w Windows 10 2004 po prostu wstrzymano. Zobaczmy więc, co usunięto z oprogramowania i co nie będzie już w przyszłości dalej rozwijane.

Windows 10 2004, czyli majowa aktualizacja okienek, jest już dostępny. Co prawda, są już znane pewne pierwsze problemy. Jednak nie zmienia to faktu, że u większości użytkowników instalacja powinna pójść gładko. Pojawiły się nowe funkcje i liczne udoskonalenia dla tych istniejących. Jednak część opcji usunięto lub wstrzymano nad nimi prace.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Microsoft ujawnił na własnej stronie, które funkcje w Windows 10 2004 zostały usunięte. Czeka to także kilka innych. W tym drugim przypadku oznacza to, że wstrzymano nad nimi prace. Tak więc majowa aktualizacja okienek nadal je ma. Jednak z czasem też zostaną wyeliminowane. Poniżej lista udostępniona przez firmę.

data premiery Windows 10 2004 May 2020 Update kiedy majowa aktualizacja Patch Tuesday wstrzymane usunięte funkcje

Te funkcje zniknęły z Windows 10 2004 lub wstrzymano ich rozwój

  • Wybrane funkcje Cortany – Microsoft wprowadził w majowej aktualizacji Windows 10 2004 liczne usprawnienia dla asystentki, ale przy okazji usunięto część jej funkcji. W tym pewne integracje zewnętrzne.
  • Windows To Go – rozwiązanie, którego rozwój wstrzymano już wcześniej.
  • Aplikacje Plany mobilne i Wiadomości – nadal są obecne, ale nie są dalej dystrybuowane.
  • Companion Device Framework – prace wstrzymane.
  • Starszy Microsoft Edge – rozwój został zatrzymany, bo teraz firma skupia się na pracach wersji z silnikiem Chromium.
  • Dynamic Disks – z czasem zostanie zastąpione przez funkcję Storage Spaces.
Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które wato znać

źródło (2)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij