Udostępnij
Tweetnij

Facebook i dark mode. Funkcja zaczęła znikać w aplikacji na iOS

Facebook na iOS wspiera dark mode, czyli ciemny motyw. Tymczasem funkcja zaczęła znikać. Tryb ciemny u wielu użytkowników iPhone’ów wyparował, co odbyło się bez żadnego wytłumaczenia. Prawdopodobnie jest to błąd. Dark mode w aplikacji Facebook na urządzeniach z iOS powinien powrócić.

Facebook na iOS wspiera dark mode od dłuższego czasu. Funkcja została wprowadzona już dawno i nastąpiło to po testach. Jednak wielu użytkowników iPhone’ów straciło do niej dostęp. Przez to nie mogą korzystać z tego rozwiązania i po prostu ono znikło. Dotyczy to dwóch wyborów.

aplikacja Facebook dark mode tryb ciemny motyw na iOS iPhone

Dark mode na iOS można aktywować (zależnie od aplikacji) ręcznie bez względu na wybór motywu w systemie. Facebook jest też w stanie śledzić to, na co użytkownik zdecydował się po prostu na iPhonie. Prawdopodobnie funkcja znikła w wyniku jednej z ostatnich aktualizacji dostarczonych poprzez App Store. Musiał pojawić się jakiś błąd, który to inżynierowie z Meta nie wychwycili.

Dark mode w aplikacji Facebook na iOS zapewne wróci

Możemy się domyślać, że błąd ten zostanie wkrótce usunięty i dark mode w aplikacji Facebook na iOS powróci. Tym bardziej że sprawa została nagłośniona przez zagraniczne serwisy. Jest to więc kwestią czasu. Na razie jednak nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na rozwiązanie.

Przeczytaj także: Najlepsze triki i wskazówki dla słuchawek AirPods Pro

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij