Udostępnij
Tweetnij

Facebook rusza z publicznymi testami dark mode

Facebook nie ma dark mode. Ruszyły testy funkcji i wiemy, jak włączyć ciemny motyw. Niestety, na razie dark mode z Facebooka nie jest dostępny u wszystkich.

Facebook testuje dark mode w aplikacji już od dawna. Ciemny motyw został dostrzeżony miesiące temu i teraz ruszają publiczne testy funkcji. Firma poinformowała o tym za pośrednictwem Jane Manchun Wong, która uwielbia szukać nowości w kodzie aplikacji. Wiemy już, jak włączyć tryb ciemny.

Publiczne testy nie oznaczają jednak, że dark mode dostępny jest dla wszystkich. Funkcja rzeczywiście pojawia się zarówno w aplikacji na iOS, jak i urządzeniach z systemem Android. Jednak Facebook mocno zawęził grono testerów. To oznacza, że dostęp mają naprawdę nieliczni użytkownicy. Kto jednak wie, a może jesteście w grupie szczęściarzy.

aplikacja facebook jak włączyć dark mode testy tryb ciemny motyw

Jak włączyć dark mode w aplikacji Facebook

Aktywacja dark mode w aplikacji Facebook nie jest trudna. Jeśli akurat wy macie dostęp, to musicie tylko udać się do sekcji Menu. Tam w obszarze Ustawienia i prywatność powinien pojawić się przycisk z nazwą trybu ciemnego. Jeśli go tu nie ma, to na razie dostępu jeszcze nie otrzymaliście.

Ciągle nie wiadomo, kiedy firma udostępni ciemny motyw dla wszystkich. Powinno to nastąpić w niedługim czasie. Jednak plany Marka Zuckerberga i spółki w tym zakresie nie są znane. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że są już prowadzone publiczne testy, to dostępność trybu ciemnego jest z pewnością nieodległa. Na razie trzeba czekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij