Udostępnij
Tweetnij

Android Auto z kolejną alternatywą dla Google Maps. To Mapy Yandex

Android Auto dostało nową alternatywę dla Google Maps. To aplikacja Mapy Yandex. Niestety dla wielu użytkowników Android Auto Map Google nie zastąpią.

Android Auto oferuje dostęp do nawigacji poprzez Google Maps od dawna i ta aplikacja cały czas jest rozwijana. W międzyczasie pojawiają się alternatywy. Kolejną z nich są Mapy Yandex. Te również doczekały się wersji dla systemów samochodowych. Choć nie będzie to rozwiązanie dla wszystkich.

W każdym razie Mapy Yandex dostały wsparcie dla platformy Android Auto najpewniej w aktualizacji z numerkiem 10.5.0. Jednak dopiero w aplikacji oznaczonej ciągiem znaków 10.5.1 w wykazie zmian ze Sklepu Play pojawiła się stosowna adnotacja. Oprogramowanie dołącza więc do Waze, Gaia czy TomTom lub Sygic. Stało się to możliwe dzięki nowym interfejsom API udostępnionym wcześniej.

aplikacje Android Auto Mapy Yandex Google Maps

Mapy Yandex alternatywą dla Google Maps w Android Auto tylko w Rosji

Trzeba mieć na uwadze, że Mapy Yandex to rosyjska aplikacja i integracja z Android Auto na ten moment została zapewniona wyłącznie w tym jednym kraju. Tak więc dla większości nie będzie to na razie żadna alternatywa dla Google Maps. Jednak w Rosji z możliwości oprogramowania pewnie skorzysta sporo osób. Tym bardziej, że program ma w Sklepie Play na liczniku ponad 50 mln pobrań.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij