Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dla Android Auto na telefonach z nowym interfejsem

Google Maps dla Android Auto dostaje odświeżony interfejs użytkownika. Dotyczy to aplikacji uruchamianej na telefonach. Tam Mapy bardziej przypominają to, co widać na ekranach specjalnych systemów z Android Auto w samochodach. Nie są to jednak jakoś daleko idące zmiany, a bardziej typowo kosmetyczne.

Google Maps dla Android Auto otrzymało zmiany obejmujące interfejs jesienią zeszłego roku. Niedawno pojawiły się też modyfikacje obejmujące ikonki w nawigacji. Teraz nadszedł czas na pewne nowości w aplikacji uruchamianej na telefonach. Tu również postanowiono wprowadzić pewne odświeżenia. Zobaczmy więc, co się zmieniło.

Otwierając tryb nawigacji w Google Maps dla Android Auto na telefonie, można zobaczyć nowoczesne modyfikacje obejmujące interfejs. Przede wszystkim zmniejszono rozmiar części elementów, które wcześniej potrafiły zajmować cały ekran. Następnie mamy ciemniejszy zielony kolor oraz lepsze wyrównanie tekstu. Ponadto pojawia się więcej zaokrągleń w narożnikach.

nowy interfejs Mapy Google Maps telefony z Android Auto nowy interfejs Mapy Google Maps telefony z Android Auto

Nowy interfejs Google Maps dla Android Auto na telefonach nie u wszystkich

Zmiany te pojawiają się w Google Maps z numerkiem 10.45 i oczywiście dotyczą tylko momentu uruchomienia w telefonie nawigacji z Android Auto. Modyfikacje nie są jednak jeszcze dostępne u wszystkich użytkowników. Pewnie dochodzi tu dodatkowy czynnik, którym jest aktywacja po stronie serwerów firmy. Wkrótce jednak powinny być już ogólnodostępne.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij