Udostępnij
Tweetnij

Google Maps na Android Auto z nowymi zmianami obejmującymi interfejs

Google Maps w wersji na Android Auto doczekało się pewnych zmian. Obejmują one interfejs popularnej aplikacji. Nie są one jakieś znaczące, ale z pewnością warto je odnotować. Wśród nowości w Google Maps jest nazwa z inną czcionką czy zaokrąglone narożniki. Zmian nie widzą jeszcze wszyscy użytkownicy tej aplikacji.

Google Maps na Android Auto doczekało się niedawno pewnych zmian. Wspominaliśmy wam o tym, że pojawiły się nowe przyciski. Teraz nadszedł czas na kolejne modyfikacje i tym razem są to takie, które obejmują interfejs aplikacji. Nie są to bardzo duże zmiany. Jednak mimo wszystko rzućmy sobie na nie okiem.

Pierwszą zmianą w Google Maps jest ta, która obejmuje pasek wyszukiwania. Co dokładnie się tu zmieniło? Do tej pory widoczna była na nim ikonka i nazwa Map napisana niepozorną czcionką. Sama ikona pozostała, ale zmieniono czcionkę na tą, która używana jest w Android Auto. Następnie mamy panel ze skrótami, gdzie można znaleźć opcje Dom czy Praca. Tutaj postawiono na zaokrąglone narożniki. Rozwinięciu tego okienka towarzyszy teraz także nowa animacja. Poza tym, gdy pole jest zwinięte i widać tylko pasek wyszukiwarki, to przypomina on bardziej ten znany ze smartfonów. Możecie to zobaczyć na załączonych niżej zdjęciach.

Mapy Google Maps na Android Auto zmiany interfejs aktualizacja Mapy Google Maps na Android Auto zmiany interfejs aktualizacja

Nowe zmiany w interfejsie Google Maps dla Android Auto nie u wszystkich

Powyżej opisane zmiany w aplikacji Google Maps na Android Auto nie są jeszcze widoczne u wszystkich użytkowników. W zasadzie nie wiadomo, u jak dużej liczby osób pojawiły się te modyfikacje. Pewnie jednak za jakiś czas zostaną wprowadzone u wszystkich. To tylko kwestia czasu.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij