Udostępnij
Tweetnij

Google Maps z Android Auto dostaje w nawigacji ikonki Material

Google Maps z Android Auto dostaje nowe ikonki. Pojawią się one w trakcie nawigacji i są inspirowane językiem projektowania Material. Zmiany są już wprowadzane i widzimy je część użytkowników Map Google dla Android Auto. Nie są one jednak jeszcze powszechnie dostępne, co pewnie wkrótce ulegnie zmianie.

Google Maps z Android Auto cały czas jest rozwijane. Jakiś czas temu wspominaliśmy wam o zmianach, które obejmowały interfejs aplikacji. Teraz zaczęły pojawiać się nowe ikonki, które stylizowane są na języku projektowania Material. Jak to mówią, lepiej późno i wcale. Nowości te pojawiają się w trybie nawigacji.

Wspomniane ikonki oparte na Material pojawią się w Google Maps z Android Auto po włączeniu trybu nawigacji. W przeciwnym wypadku widoczna jest tylko jedna. Jest to zestaw, który możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych. Różnią się od tych znanych dotychczas, choć w przypadku części modyfikacje są naprawdę niewielkie lub praktycznie żadne. Przykładem może być ikonka wyszukiwania.

aplikacja Mapy Google Maps dla Android Auto nowe ikonki Material nawigacja aplikacja Mapy Google Maps dla Android Auto nowe ikonki Material nawigacja aplikacja Mapy Google Maps dla Android Auto nowe ikonki Material nawigacja aplikacja Mapy Google Maps dla Android Auto nowe ikonki Material nawigacja aplikacja Mapy Google Maps dla Android Auto nowe ikonki Material nawigacja aplikacja Mapy Google Maps dla Android Auto nowe ikonki Material nawigacja

Nowe ikonki Material w Google Maps z Android Auto u nielicznych

Nie są to jeszcze zmiany widoczne u wszystkich użytkowników Android Auto, a u nielicznych. Pewnie firma włącza je po stronie własnych serwerów. Co nie zmienia faktu, że takie ikony pojawią się w aplikacji Google Maps z czasem każdego. Jest to tylko kwestią najbliższych tygodni.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij