Udostępnij
Tweetnij

iOS 15 z ciekawą nowością. Apple umożliwia zwroty płatności wewnątrz aplikacji z App Store

iOS 15 wprowadza ciekawą nowość obejmującą zwroty płatności wewnątrz aplikacji. Apple zmienia to dla programów z App Store. Zobaczmy, co wnosi iOS 15.

iOS 15 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, którą Apple zaprezentowało kilka dni temu. Obecnie oprogramowanie dostępne jest w wersji beta. Pojawiają się doniesienia o kolejnych zmianach. Tym razem obejmujące zwroty płatności wewnątrz aplikacji ze sklepu App Store.

Apple wraz iOS 15 wprowadza możliwość ubiegania się o zwroty płatności bezpośrednio w samej aplikacji. Do tej pory możliwe to było na specjalnej stronie. Taka zmiana jest zdecydowanie na plus. Stało się to możliwe poprzez dodanie nowego interfejsu o nazwie StoreKit API. To on wprowadza możliwość żądania zwrotów w programach pobieranych z App Store.

iOS 15 zwroty płatności aplikacje App Store zmiany Apple

Zwroty płatności wewnątrz aplikacji z App Store dopiero w iOS 15

Pamiętajmy, że taka funkcja pojawi się w aplikacjach dopiero po premierze iOS 15, co powinno nastąpić we wrześniu. Apple wprowadziło specjalny przycisk dla dokonywania zwrotów, który twórcy aplikacji mogą implementować we własnym oprogramowaniu. Użytkownik po jego wyborze i zatwierdzeniu otrzyma do 48 godzin maila z informacją o stanie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij