Udostępnij
Tweetnij

Tak zainstalujesz pierwszą betę iOS 15 na iPhonie

iOS 15 beta 1 to pierwsza poglądowa wersja nowego oprogramowania dla iPhone’ów, którą Apple pokazało w trakcie konferencji WWDC 2021. System jest już dostępny dla deweloperów aplikacji i ci mogą zainstalować iOS 15 beta 1 na zgodnych sprzętach. Jak to można zrobić i które iPhone’y są zgodne z nowym systemem?

iOS 15 beta 1 jest pierwszą, poglądową wersją oprogramowania Apple dla iPhone’ów, która była obiektem wielu przecieków. Zgodnie z zapowiedziami, zobaczymy system na WWDC 2021. Dziś nadejdzie czas na rozpoczęcie programu pilotażowego. W pierwszej kolejności system będą mogli instalować deweloperzy aplikacji. Jak to zrobić i kto może instalować iOS 15 beta 1 w pierwszej kolejności?

Jak zainstalować iOS 15 beta 1

Najwygodniejszym sposobem na zainstalowanie iOS 15 beta 1 jest instalacja specjalnego profilu. W tym celu należy zalogować się na iPhonie czy iPadzie na własnym koncie deweloperskim (można to zrobić tutaj), które wymaga specjalnego dostępu i udać się do sekcji pobierania. Tam można będzie wkrótce pobrać stosowny profil, który następnie trzeba zainstalować. W tym celu wystarczy już tylko wykonać czynności wyświetlane na ekranie telefonu czy tabletu. Potem pozostaje już tylko uruchomić ponownie urządzenie i udać się do sekcji Ustawienia, Ogólne oraz Uaktualnienia, skąd można pobrać iOS 15 beta 1. Pamiętajcie, że musicie mieć naładowaną baterię w co najmniej 50% lub też sprzęt musi być podłączony do źródła zasilania. W przeciwnym wypadku instalacja nie będzie możliwa.

jak zainstalować iOS 15 beta 1 Apple iPhone skąd pobrać gdzie
jak zainstalować iOS 15 beta 1 Apple iPhone skąd pobrać gdzie

iOS 15 beta 1 zainstalujesz na następujących iPhone’ach

  • iPhone SE (obu generacji), 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, Xs, Xs Max, Xr, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, 12, 12 Mini, 12 Pro i 12 Pro Max

iOS 15 beta 1 na ten moment dostępny jest dla deweloperów aplikacji. W niedługim czasie nowy system zostanie udostępniony w ramach Apple Beta Software Program. Wtedy będą mogli go zainstalować wszyscy zainteresowani użytkownicy iPhone’ów. Na razie to nie jest możliwe. Spodziewamy się, że druga beta zostanie wydana za około 2-3 tygodnie. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: AirPods – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij