Udostępnij
Tweetnij

HomePod – triki, sztuczki i wskazówki, które warto znać

HomePod to głośnik inteligentny Apple z Siri. Czy jednak znacie wszystkie ukryte sztuczki, triki czy wskazówki? W tym artkule podpowiadamy, jak wykorzystać najciekawsze opcje i funkcje urządzenia. HomePod w rzeczywistości pozwala na bardzo wiele, ale nie każdy użytkownik sprzętu zdaje sobie z tego sprawę.

HomePod to głośnik inteligentny, który Apple wprowadziło do oferty w 2018 roku. Urządzenie pozwala na naprawdę wiele i oferuje różne ciekawe opcje, triki oraz funkcje. W tym artykule zebraliśmy dla was najciekawsze sztuczki, wskazówki i porady związane z użytkowaniem tego sprzętu. Rzućmy sobie na nie okiem.

Przekazywanie muzyki z iPhone’a

Jeśli słuchacie muzyki na iPhonie, to w prosty sposób możecie ją przerzucić na głośnik z menu AirPlay. Jeśli jednak HomePod znajduje się w zasięgu waszej ręki, to można to zrobić znacznie szybciej i prościej. W tym celu trzeba tylko zbliżyć iPhone’a do głośnika. Po chwili na ekranie telefonu wyświetli się komunikat o tym, że zawartość zostaje przekazana na HomePoda. Szybko i wygodnie.

HomePod pozwala odbierać i wykonywać połączenia

HomePod to głośnik, który służy nie tylko do słuchania muzyki czy podcastów. Dzięki integracji z Siri pozwala na o wiele więcej. Z powodzeniem może posłużyć do odbierania połączeń telefonicznych lub ich wykonywania. Pierwszą czynność wykonamy poleceniem „Hey Siri, answer the phone”. Natomiast połączenie da się wykonać mówiąc „Hey Siri, call nazwa_kontaktu”. Można też wysyłać wiadomości lub poprosić głośnik o odczytanie tych przychodzących na iPhone’a.

Zadbaj o automatyczne aktualizacje

HomePod, jak wiele innych urządzeń Apple, co jakiś czas otrzymuje aktualizacje oprogramowania. Do tej pory udostępniono już kilka takich uaktualnień, Jeśli chcecie zadbać o to, aby były one instalowane automatycznie, to można to zrobić. W tym celu trzeba tylko udać się do aplikacji Dom i stuknąć w ikonkę domu. Następnie trzeba przejść do sekcji Uaktualnienia i włączyć opcję Instaluj automatycznie.

Apple HomePod najlepsze ukryte sztuczki triki porady wskazówki funkcje opcje

Kontroluj dostęp do urządzeń

Głośnik HomePod może również pełnić rolę hubu dla urządzeń inteligentnych zgodnych z HomeKit. Tutaj można zadbać o kontrolę nad dostępem. Zrobimy to w aplikacji Dom (ponownie stukając ikonkę domku) i udając się do sekcji Dostęp (głośniki i TV). Tu można wskazać, jak będzie można uzyskiwać dostęp. Do wyboru jest kilka opcji widocznych poniżej.

Apple HomePod najlepsze ukryte sztuczki triki porady wskazówki funkcje opcje

Strumieniuj muzykę ze Spotify

HomePod najlepiej integruje się z Apple Music. Jednak Spotify również pozwala strumieniować muzykę bezpośrednio z aplikacji do głośnika. Wystarczy tylko dotknąć opcję AirPlay na karcie odtwarzania i wybrać więcej urządzeń. Potem należy wskazać głośnik Apple.

Apple HomePod najlepsze ukryte sztuczki triki porady wskazówki funkcje opcje

Powiedz Siri, czy lubisz piosenkę lub nie

Jeśli często słuchacie muzyki poprzez rekomendacje, to warto tutaj podpowiedzieć Siri, co sądzi się o danym utworze. Można go polubić lub nie. W tym celu trzeba powiedzieć „Hey Siri, I like this” lub „Hey Siri, I don’t like this”.

Zablokuj treści dla dorosłych

Normalnie słuchamy różnej muzyki i czasem może ona być nieodpowiednia dla dzieci. Jeśli macie rodzinę i wasze pociechy również korzystają z HomePoda, to tu warto zablokować treści dla dorosłych. Wtedy głośnik nie odtworzy tak oznaczonych utworów muzycznych. Można to zrobić dotykając ikonkę HomePoda na głównym ekranie aplikacji Dom i przechodząc do sekcji ustawienia. Tam należy wyłączyć opcję Odblokuj treści dla dorosłych.

Apple HomePod najlepsze ukryte sztuczki triki porady wskazówki funkcje opcje

Przeczytaj także: Jak najlepiej wykorzystać słuchawki AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij