Udostępnij
Tweetnij

Apple prezentuje iOS 15 i iPadOS 15

iOS 15 i iPadOS 15 do duże aktualizacje iPhone’ów i iPadów. Znajdziemy tu sporo nowości. Zobaczmy, co nowego wprowadziło Apple w iOS 15 i iPadOS 15.

iOS 15 i iPadOS 15 to nowe wersje systemów operacyjnych Apple dla iPhone’ów i iPadów, które pokazano w trakcie WWDC 2021. Wcześniej oprogramowanie było obiektem przecieków. Już wkrótce ruszą oficjalne beta testy. Tymczasem zobaczmy, co nowego Apple tu wprowadziło. Nowości nie brakuje.

Apple iOS 15 – co nowego / wykaz nowości

iOS 15 to bardzo duża aktualizacja dla iPhone’ów, gdzie znajdziemy mnóstwo nowości. Apple odświeżyło powiadomienia dodając nowy baner z kolekcją notyfikacji, które grupują je w nowy sposób. Następnie mamy zmiany w FaceTime. Rozmowy mają być naturalne i rozmówcy mają czuć się, jakby byli w jednym pomieszczeniu. Pochwalono się też funkcją SharePlay.

aktualizacja iOS 15 iPadOS 15 co nowego nowości zmiany jaki Apple iPhone iPad

iOS 15 to też sporo udoskonaleń jest też w aplikacji Wiadomości. Platforma iMessage dostała lepszą integrację ze Zdjęciami. W tych ostatnich pojawia się opcja Live Text, która działa z siedmioma językami. Oczywiście na liście nie ma polskiego. Potem wspomniano o integracji z wyszukiwarką Spotlight. Są też udoskonalenia obejmujące aplikacje Wallet, Pogoda i Mapy.

aktualizacja iOS 15 iPadOS 15 co nowego nowości zmiany jaki Apple iPhone iPad

Apple iPadOS 15 – co nowego / wykaz nowości

Aktualizacja iPadOS 15 również wprowadza na iPadach wiele nowości. Apple dodało nowe opcje z zakresu ekranu początkowego. W końcu można wstawiać widżety w dowolne miejsce, a nie tylko uzyskiwać do nich dostęp na ekranie Dzisiaj. Ponadto elementy te przebudowano i dodano bibliotekę aplikacji. Następnie mamy udoskonalenia z zakresu pracy z więcej niż jedną aplikację. Multitasking będzie jeszcze lepszy i pojawia się również nowy przełącznik programów.

aktualizacja iOS 15 iPadOS 15 co nowego nowości zmiany jaki Apple iPhone iPad

iPadOS 15 to także nowości, które wprowadzono w iOS 15. Apple pochwaliło się również nowościami w aplikacji Notatki. Następnie mamy nowego Tłumacza z funkcją autotłumaczenia. Nie zabrakło też zmian w Swift Playground. Warto również dodać, że skupiono się na obszarze prywatności.

Aktualizacja iOS 15 i iPadOS 15 dla tych iPhone’ów i iPadów

iOS 15 i iPadOS 15 to aktualizacja, która trafi na wszystkie te urządzenia, które dostały nowe oprogramowanie w zeszłym roku. Apple nie wycięło wsparcia dla starszych iPhone’ów i iPadów. Te zgodne z nowym systemem widzicie poniżej.

 • iPhone 6s i 6s Plus
 • iPhone 7 i 7 Plus
 • iPhone 8 i 8 Plus
 • iPhone X, Xs, Xr i Xs Max
 • iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max
 • iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro i 12 Pro Max
 • iPhone SE (obu generacji)
 • iPad Pro (dowolny)
 • iPad Air 2. generacji i nowsze
 • iPad 5. generacji i nowsze
 • iPad Mini 4. generacji i nowsze

iOS 15 oraz iPadOS 15 niedługo zostaną udostępnione w wersji beta. Najpierw oprogramowanie przetestują deweloperzy aplikacji. Potem także osoby, które zapiszą się w Apple Beta Software Program, a więc wszyscy chętni właściciele iPadów i iPhone’ów. Na finalne wersje poczekamy do września.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij