Udostępnij
Tweetnij

Apple prezentuje macOS 12 Monterey. Nowości jest sporo

macOS 12 Monterey to nowy system dla komputerów Mac. Wprowadza sporo nowości i zmian. Zobaczmy więc, co nowego znajdziemy w aktualizacji macOS 12 Monterey.

macOS 12 Monterey to nowy system operacyjny, który Apple pokazało pierwszego dnia WWDC 2021. Wcześniej oprogramowanie było obiektem przecieków. Aktualizacja wprowadza sporo nowości i liczne zmiany. Zobaczmy więc, co nowego znajdziemy w macOS 12 Monterey.

macOS 12 Monterey – co nowego / wykaz nowości

Aktualizacja do macOS 12 Monterey wprowadza udoskonalenia obejmujące Facetime, SharePlay czy powiadomienia. Te same, które Apple zapowiedziało dla iOS 15 i iPadOS 15. Nowością jest AirPlay dla Mac, które pozwoli na przesyłanie obrazu i dźwięku z iPhone’ów czy iPadów na ekran komputera. Następnie mamy udoskonalenia obejmujące wielozadaniowość czy Skróty, co pozwoli na automatyzację pracy.

kiedy aktualizacja macOS 12 Monterey co nowego zmiany nowości

macOS 12 Monterey to również nowa przeglądarka Safari, która wprowadza sporo nowości. Dodano sporo modyfikacji w interfejsie użytkownika czy też nowe grupowanie zakładek. Tu warto dodać, że są one synchronizowane pomiędzy wieloma urządzeniami. Duże zmiany zapowiedziano także dla dodatków.

kiedy aktualizacja macOS 12 Monterey co nowego zmiany nowości

Już dziś beta macOS 12 Monterey trafi w ręce deweloperów aplikacji (do pobrania tu). To oni w pierwszej kolejności wypróbują nowe oprogramowanie dla komputerów Mac. Z czasem wydanie poglądowe zostanie udostępnione publicznie w ramach Apple Beta Software Program. Wtedy nowy system operacyjny dla Maców będą mogli przetestować wszyscy zainteresowani. Finalnej odsłony spodziewajmy się jesienią.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij