Udostępnij
Tweetnij

Google testuje dwie nowe funkcje w głównej aplikacji

Aplikacja Google otrzyma nowe funkcje. Pierwszą jest tłumacz w przeglądarce, a drugą „czytaj głośno”. Obecnie Google prowadzi testy nowości w aplikacji.

Aplikacja Google to jeden z tych programów dla smartfonów, z którego korzystamy każdego dnia. Jest on cały czas rozwijany i w drodze są kolejne dwie nowości. Pierwszą jest tłumacz umieszczony w przeglądarce. Drugą funkcja „czytaj głośno”. Zobaczmy, czego możemy się spodziewać.

Aplikacja Google na Androida niedawno trochę się zmieniła. Pojawiła się spersonalizowana przeglądarka wyświetlająca wyniki. To właśnie tu dodano dwa nowe skróty. To wspomniane czytaj głośno i tłumacz. Znajdują się one w menu, które można wyświetlić po dotknięciu przycisku z trzema kropkami. Pierwsza opcja daje dostęp do Asystenta, który następnie przeczyta tekst. Druga odpowiada za tłumaczenie. Pod kątem funkcjonalności jest to bardzo zbliżone do tego, co znamy z Chrome’a.

aplikacja Google Tłumacz czytaj głośno aplikacja Google Tłumacz czytaj głośno

Aplikacja Google z funkcjami tłumacz i czytaj głośno u nielicznych

Wspomniane nowości nie zostały jeszcze wdrożone w stabilnym kanale oprogramowania. Obecnie trwają ich testy. Funkcje pojawiają się w becie aplikacji Google z numerkiem 12.4. Jednak nie u wszystkich, a więc pewnie dostęp włączany jest po stronie serwerów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Signal

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij