Udostępnij
Tweetnij

Gboard 10.2 zwiastuje nowe funkcje dla klawiatury Google

Gboard 10.2 ujawnia nam pewne nowe funkcje, które otrzyma klawiatura Google. To przeprojektowane motywy. Ponadto schowek ma przechwytywać screenshoty.

Gboard 10.2 to najnowsza wersja aplikacji klawiatura Google. Serwis źródłowy przyjrzał się jej z bliska i doszukał się, że w drodze są ciekawe nowości. Wśród nich są przeprojektowane motywy czy schowek, który będzie w stanie przechowywać screenshoty. Zobaczmy, jak to dokładnie ma działać.

Klawiatura Google Gboard 10.2 dostanie odświeżone motywy. Te są już widoczne od jakiegoś czasu u części użytkowników, ale nielicznych. Tak więc musi być prowadzony jakiś program pilotażowy, gdzie dostęp przydzielany jest po stronie serwerów firmy. Niedługo pewnie nowe skórki pojawią się u wszystkich.

klawiatura Google Gboard 10.2 motywy aplikacje schowek screenshoty

Następnie mamy schowek, który przechwytuje screenshoty, czyli zrzuty ekranowe. Te następnie będzie można wklejać w innych aplikacjach. Będzie to rozszerzenie możliwości schowka. Co jeszcze zwiastuje Gboard 10.2?

klawiatura Google Gboard 10.2 motywy aplikacje schowek screenshoty

Klawiatura Google Gboard 10.2 ujawnia też inne nowości

Odświeżone motywy i screenshoty w schowku to nie wszystko. W drodze są też inne nowości. Nowa klawiatura Google zwiastuje też większą liczbę sugestii w trakcie pisania. Obecnie jest ich trzy. Gboard 10.2 wprowadza też w ustawieniach nową sekcję dla opcji pisowni i gramatyki. Widzicie ją na poniższych zrzutach ekranowych. Pamiętajmy, że na razie są to opcje, które pojawiły się w aplikacji w wersji beta, a jeszcze nie jej stabilnym wydaniu.

klawiatura Google Gboard 10.2 motywy aplikacje schowek screenshoty klawiatura Google Gboard 10.2 motywy aplikacje schowek screenshoty

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij